Одяг та його походження

Одяг

10 цікавих фактів про одяг та його походження

Одяг це базова філологічна потреба людей. Тобто, це сама звичайна річ що потрібна абсолютно любій людині. Чому? Все просто. Одяг це завжди цікаво та неповторно. Він стирає грань між необхідністю та особливістю. З одної сторони він проводить грань між захистом від навколишнього середовища. Він може зігрівати вас в холодну погоду, захищати від сонця та різноманітних хижаків. З іншої сторони, він робить нас індивідуальними. Коли ви одягаєте діловий костюм або уніформу, то вас одразу ж можна виділити із суспільства. Що тут сказати. Одяг робить багато добра для кожного із нас.

Походження деяких предметів одягу

Незважаючи на фундаментальні відмінності по усьому світу, більшість його атрибутів носить поширений характер. Цей список буде присвячений найбільш відомим атрибутам одягу та тому, як вони розвинулись в те що ми маємо сьогодні.

одяг

10) Штани

Хіба є щось краще чим після довгого робочого дня зняти з себе штани? Звичайно ні. Штани носять мільйони людей по всьому світу і вони стали самою звичайною частиною життя жінок та чоловіків. А в чому ж основна перевага їх носіння? Цей факт сягає давніх давен. Люди воювали та робили неймовірні безумства будучи одягненими в цей атрибут. Згадати хоча б древніх римлян або греків. Перший задокументований випадок коли люди носили штани був зафіксований ще під час 6 століття. Саме невідомі історичні особистості першими почали носити штани. Трохи пізніше, ближче до нашого часу, такий одяг був поширений уже по всій Європі. Це сталося в 15 столітті. Штани робили із різноманітних матеріалів, що надавало певного шарму тим людям, які їх носили.

одяг

9) Шкарпетки

Шкарпетки вже досить давно увійшли в наше життя. Як бідні так і багаті люди носять шкарпетки із різноманітних матеріалів та різних кольорів. Більшість людей вірять що шкарпетки були зроблені із шкір різноманітних тварин в часи Камяного віку щоб захищати власні ноги. Окрім цього є згадки на шкарпетки ще з 8го століття до нашої ери. Давні римляни використоували шматки шкіри тварин щоб захистити власні ступні та ноги. Udones це так звані “шкарпетки римських легіонерів”. Якщо говорити про найстаріші в світі шкарпетки, про які взагалі збереглиcя будь які історичні згадки, то це було зафіксовано ще в давньому Римі. Орієнтовно між 3м та 6м століттям до нашої ери. До речі досить дивним є те, що ці шкарпетки носилися із сандаліями! Як бачимо вже в давнину в суспільстві панувала світова мода на одяг.

окуляри

8) Окуляри

Окуляри вважалися символом статусу та стилю. Вони також можуть бути життєво необхідними в місцевостях із високою кількістю тепла та сонячного світла. Вважається що в доісторичні часи інуїти, які проживали в Південній Америці, носили імпровізовані лінзи із слонової кістки які були зроблені для того, щоб захищати їх від сонячних променів. Наступною згадкою про використання окулярів був давній Рим, коли імператор Неро дивився на гладіаторські бої через камені із смарагду. Якщо говорити про наш час, то окуляри почали набувати теперішнього вигляду лише в 20 столітті. Даний атрибут почав використовуватись не лише для моди а й для корекції зору. Окуляри мали важливе значення під час Другої Світової Війни. В цей період компанія Ray Ban використовувала лінзи від нових Polaroid для захисту очей пілотів.

одяг

7) Бейсболка

Коли мова заходить про головні убори, то здавалося б нічого більш стандартного чим бейсболка придумати просто не можна. Даний феномен носіння бейсболок походить з такої країни як Америка. Можна з упевненістю сказати, що популярність бейсболок носить загальносвітовий характер. Даний головний убір може одягатися з різною метою. Він може одягатись щоб обізначити приналежність до улюбленої спортивної команди. Також це може бути банальний захист від сонця. Одягніть бейсболку та окуляри і ви будете захищені від прямих сонячних променів. Окрім цього, даний головний убір використовується в “модних цілях”. Гарна та стильна бейсболка виділить вас із натовпу та надасть певного шарму ваші особистості. Як уже було сказано, даний головний убір походить з Америки. Він був популярний серед американських бейсболістів.

одяг

6) Діловий костюм

Цей символ корпоративної етики взагалі мав трохи інше походження. Даний атрибут одягу виник в 1600 рр. в Англії під час правління Чарльза II. Після спалаху чуми, Чарльз наказав місцевій знаті носити уніформу більш серйозних темних кольорів. Такі костюми із часом розвинулися в більш формальні ранкові костюми. Вони називаються смокінги. Це так би мовити “сиквел” тих оригінальних костюмів які одягали при керівництві Чарльза II. Якщо ж говорити про походження данного типу одягу, то це є великою таємницею. Відомо тільки те, що люди почали носити костюми в 19 ст,. Він носив велику популярність як серед багатих людей, та людей із високим достатком. Одягнувши гарний діловий костюм ви одразу ж виділитесь із натовпу та звернете на себе увагу прекрасної половини людства.

худі

5) Худі

В той час як діловий костюм еволюціонував із символу спротиву та бунтарства, худі залишається уособленням бунтарського спротиву. Худі снували багато років тому. Ще в давні часи люди вже носили те, що сьогодні можна назвати худі. Перший оригінальний екземпляр був виготовлений американською компанією Champion Products. Вона випустили оригінальне худі на ринок в 1930х роках. Спочатку даний атрибут одягу був розроблений для робітників та спортсменів, які носили його через важкі умови праці. Після цього мода дала стрибок і худі почали носити старшокласники, що під час прогулянок давали його власним дівчатам. Неабияким сплеском його популярності були 1970 роки. Тоді худі почали набирати популярність серед грабіжників та людей що малювати графіті.

одяг

4) Бюстгальтер

Перші згадки про бюстгальтер з’явились в доісторичну епоху. Це відбулося ще в Давній Греції, коли жінки носили повязки на грудях. В 1500 роках з’явилися корсети. Носіння даного виду бюстгальтера стало прерогативою жінок середнього та вищого класів. Він дозволяв їм виглядати більш елегантніше. Навіть незважаючи на деякі наслідки носіння корсета, він набув масового поширення серед жінок. Але Першу Світову війну корсет як вид одягу не пережив. Загроза життю та здоров’ю жінок узяли своє. Багато лікарів уважали, що носіння корсету це просто якийсь тероризм для жіночого організму. Тому корсет, як атрибут одягу відійшов у минуле. Перший бюстгальтер було запатентовано в 1914 році Каресс Кросбі. Він прийшов до вподоби жінкам та одразу ж увійшов у моду ставши незамінним атрибутом усіх леді.

боксерки

3) Боксерки

Боксерки були винайдені в 1925 році, коли винахідник компанії Everlast Якоб Голомб замінив жорсткіші елементи в трусах для боксерів помінявши їх на більш еластичніші. В 1934 році Артур Кнеіблер вдосконалив форму боксерок. Він надихнувся зображенням, яке отримав із вітальною листівкою. На ньому було зображено чоловіка в плавальному костюмі схожому на бікіні. Боксерки набули особливої популярності в 1970х та 1980х роках минулого століття. Це стало заслугою всесвітньо відомого дизайнера Келвіна Кляйна. Йому вдалося зробити труси особливо зручними та популярними серед усіх чоловіків.

майка

2) Майка

Майка це оптимальний варіант з одягу для локацій де є високі температури. Поїдьте в будь яку локацію де тепло кожен рік, і ви гарантовано побачите велику кількість жінок та чоловіків одягнених в майки. Дехто вважає, що її походження заховано у воєнному обмундируванні. Але є й інша версія. Вважається, що її сторія починається із 1900 років коли жінки почали набувати більше прав. В 1912 році в Стокгольмі були проведені Олімпійські ігри. Саме тоді було введено дисципліну із жіночого плавання. 27 спортсменок отримали плавальний костюм який є дуже схожим на сьогоднішню майку. Даний вид одягу прийшов до смаку тим жінкам, які мали бунтарський дух та прагнення до свободи.

футболка одяг

1) Футболка

Футболка це без сумніву самий популярний тип одягу на сьогоднішній день. Футболки включають багато різноманітних стилів та варіацій. Вони допомагають підкреслювати культурні та соціоекономічні фактори, до яких належить та або інша людина. Вважається, що футболки беруть власний початок від звичайних працівників. Вони “модифікували” власний верхній одяг щоб в ньому було зручно в жарку погоду. Офіційно, перший патент на даний аксесуар отримала компанія Cooper Underwear Company. Це сталося в 1904 році. Вони створели “bachelor undershit”. Дана футболка була максимально просто без жодної лишньої деталі. Недивно, що вона завоювала прихильність серед жінок та чоловіків того часу. Першу літературну згадку про футболку було зафіксовано в книзі Френсіса Фітсжеральда “По той бік раю”. Вона згадувалась, коли головний герой збирався у школу та одягав футболку.

Facebook Comments
Одяг та його походження
Догори