Кращі фільми усіх часів та народів ● Триллери, драми, бойовики та інші хіти

Можу сказати з впевненістю, що в нашу бідну на ідеї епоху стає все менше стрічок, які можна було б сміливо віднести до категорії “кращі фільми”. І дійсно, якщо зробити аналіз кінематографу років за 10 то розумієш, що стрічок які можна було б з цікавістю передивитись за декілька років сьогодні майже не випускають. І від цього справжньому “кіноману” може стати трішки сумно.

Я пропоную вам переглянути список із 10 стрічок, які по праву можна внести до категорії “кращі фільми”. Даний топ мого сайту було створено згідно із вподобаннями одного із найпопулярніших кіносайтів на світі “IMDB”. Давайте ж поглянемо, що там?

“Бійцівський клуб”

А відкриває наш кінотоп “Бійцівський клуб”. Це американська кінострічка 1999 року випуску. Дана кінострічка є екранізацією однойменного роману Чака Паланіка, який був виданий в 1996 році. Ідея даної стрічки належала Лорі Зіскін, яка залучила до нього сценариста Джима Ульса та режисера Девіда Фінчера. Головні ролі у фільмі виконали Бред Пітт, Едвард Нортон та Гелена Бонем Картер. За словами режисера, даний фільм можна охарактеризувати як чорна комедія з елементами соціальної сатири.

Основна ідея фільму це конфлікт молодого покоління і системи цінностей споживацького суспільства, який є втілений в метафорі фізичного насильства. Безіменний головний герой данного фільму, є пересічною людиною яка разом із своїм товаришем Тайлером Дерденом організовує підпільний бійцівський клуб. Дана кінострічка номінувалась на премію оскар в 2000 році в категорії найкраща звукорежисура.

Товариство онлайн критиків номінувало дану стрічку в наступних категоріях:

Навіть не зважаючи на те що стрічка не завоювала жодної нагороди, товариство включило його до списку десяти найкращих стрічок 1999 року, адже даний фільм отримав культовий статус одразу ж після свого виходу не екрани.

“Хороший, поганий, злий”

Спагетті вестерн Серджо Леоне, який був знятий в 1966 році. Головні ролі у фільми виконали Клінт Іствуд, Еллай Волак і Лі Ван Кліф. За часом дії фільм є приквелом до пепередніх картин трилогії. Сюжет самої кінострічки оповідає про трьох мисливців за втраченим золотом конфедератів за часів громадянської війни в США. Відразу після виходу на екрани картина отримала в цілому негативну оцінку кінокритиків. Фахівці негативно поставились до надмірного насильства, подвійної моралі та спірного монтажу. Дана стрічка практично не була помічена на фестивалях, через упереджене ставлення до спагетті-вестернів як до вторинного та експлуатаційного кіно. З середини 1980 років думка критиків поступово змінилася та картина почала визнаватись однією із найкращих у своєму жанрі. Даний кінофільм глибоко вплинув на естетику неовестерна та кінематографа в цілому. Стівен Кінг, Квентін Тарантіно та інші діячі кіномистецтва відзначали той факт, що кінострічка Серджо Леоне значно покращилась на їхній творчості.

Кращі фільми – фентезі “Володар Перснів: Повернення короля”

Всесвітньо популярний кінофільм жанру фентезі відзнятий американським режисером Пітером Джексоном в 2003 році. Стрічка отримала 11 премій оскар, 98 інших нагород та ще 62 номінації. Продюсерами фільму виступили Пітер Джексон, Френ Велш та Баррі Осборн. В заключній частині кінотрилогії розповідається про завершення третьої епохи середзем’я і початок четвертої. Саурон збирає всі сили, щоб завдати вирішального удару та перемогти народи середзем’я. Війська Мордору стягуються до столиці Гондору. Гендальф та Теоден ведуть війська Рохану на допомогу, а Арагорн який готовий стати королем залучається підтримкою армії привидів. Проте навіть усіх цих сил недостатньо, і єдиною надією є хобіт Фродо, який проник в землі ворога щоб знищити перстень всевладдя. Слоган картини: “Цього різдва подорож закінчується”.

“Кримінальне чтиво”

“Кримінальне чтиво” або “Pulp Fiction” є кінофільмом легендарного режисера Квентіна Тарантіно, який був знятий в 1994 році. Сюжет фільму нелінійний, як майже і у всіх роботах режисера. Цей прийом став надзвичайно пупулярним, породивши безліч наслідувачів в другій половині 1990 років. Назва фільму є відсиланням до популярних в середин 20 століття “палп журналам”. Саме в стилі таких журналів були оформлені афіші, а пізніше саундтрек, відеоксети і DVD з фільмом. Даний триллер є володарем премії оскар за кращий сценарій, золотої пальмової гілки канського кінофестивалю та ще більше сорока кінематографічних нагород. Кінострічка мала шалений успіх у публіки та вважається важливою віхою в історої світового кінематографу, що дало поштовх до розвитку незалежного американського кіно. Цю стрічку по праву можна віднести до категорії “найкращі фільми трилери”, які мають культурне, історичне та естетичне значення.

“12 розгніваних чоловіків”

Американський фільм знятий режисером Сідні Люметом в 1957 році. За вийнятком декількох хвилин фільму всі події відбуваються в кімнаті засідань присяжних, один із яких намагається змінити думку решти щодо вироку. Історія даного фільму починається в суді, після завершення заключних промов у справі про вбивство. Відповідно до тогочасних законів США смертний вирок мусив бути ухвалений присяжними одностайно. Питання, відповідь на яке шукають цих 12 людей полягає в тому чи вбив підозрюваний 18 річний хлопець власного батька. Журі присяжних також було проінформоване, що визнання підозрюваного винним призведе до обов’язкової страти. 12 присяжних переходять до кімнати обговорень, де вони починають знайомитись один з одним та обговорювати справу. Сюжет фільму розгортається навколо упередженого ставлення деяких членів журі. Дана кінострічка виборола Золотого Медведя на міжнародному Берлінському кінофестивалі, що відбувся в 1957 році.

“Список Шиндлера”

Це американський історичний фільм, який був знятий легендарним режисером Стівеном Спілбергом в 1993 році. Згідно із сюжетом фільму, Оскар Шиндлер користуючись моментом вирішує відкрити фабрику по виробництву емальованих виробів. З економічних міркувань в якості робочої сили він наймає місцевих євреїв з гетто. В цьому йому активно допомагає член єврейської ради Кракова – Іцхак Штерн. Вони підробляли євреям документи, що давало їм можливість виходити з гетто і працювати. Через деякий час офіцер СС Амон Гьот відкриває концентраційний табір Плашув, куди посилали євреїв з краківського гетто. Саме гетто ліквідують і мабуть побачивши відношення до євреїв, Шиндлер починає перекуповувати євреїв на свою фабрику роблячи добро в його чистому вигляді. В списку 100 найкращих кінофільмів за версією американського інституту кіномистецтва фільм посів 8му позицію.

“Темний Лицар”

“Темний лицар” є кінострічкою 2008 року випуску режисера Крістофера Нолана. Даний фільм є найуспішим в історії Бетмена. Сюжет даної картини є досить складним. В Готемі з’являється Джокер, суперзлочинець який носить грим для залякування своїх супротивників. Окрім цього, в злочинця є жахливі шрами на щоках. Вони і створюють його жахливу фірмову посмішку. Бетмен, він же Брюс Вейн продовжує боротьбу із злочинним світом міста Готем, вдосконалившись новими приладами та покращеним костюмом. Фільм темний лицар був номінований на вісім оскарів, проте здобув лише два. Першою статуеткою було посмертно нагороджено виконавця ролі Джокера – Хіта Леджера, а іншою за найкращий звукомонтаж. Також Хіта Леджера було нагороджено Золотим Глобусом за найкращу роль другого плану.

“Хрещений Батько 2”

Ця кінострічка є гангстерською драмою 1974 року випуску. Режисером цього кінофільму виступив Френсіс Форд Коппола. В головних ролях знялись Аль Пачіно та Роберт Де Ніро. Даний фільм являється прямим продовженням кінофільму 1972 року “Хрещений батько”. Це фільм є легендарною кримінальною драмою та етапним фільмом світового та американського кіно. Даний фільм нічим не поступається своєму славетному попереднику. Майстерно переплітаючи сцени минулого та сьогодення, Коппола в центр драми висуває представників нового покоління гангстерського клану дона Карлеоне та його сина, для яких не існує моральних пересторог на шляху досягнення їхньої мети. Вони перетворюють мафію, що існує за патріархальними законами на вельми прагматичну та сувору корпорацію, яка поступово інтегрується у великий бізнес Америки. Майстерна режисура, досконале акторство, глибокий аналіз історичного коріння злочинності зробило “Хрещеного батька” найкращим фільмом 1970х років.

“Хрещений Батько”

Культова гангстерська драма 1972 року випуску режисера Френсіса Форда Копполи. Головні ролі виконали Аль Пачіно, Марлон Брандо та Джеймс Кан. Цей фільм є історією, що оповідає про сицілійську кримінальну сім’ю Карлеоне. Глава сім’ї Дон Віто Карлеоне видає заміж свою дочку. В цей час з другої світової війни повертається його улюблений син Майкл. Він є героєм війни та гордістю сім’ї і зовсім не бажає займатись сімейним бізнесом.

Його батько веде свої справи по старим правилам, але з’являються люди що бажають змінити порядки. На дона Карлеоне здійснюється замах. Благополуччя та навіть існування самої сім’ї поставлене під загрозу. Майклу доводиться втрутитись. Даний фільм отримав три оскара, як найкращий фільм року, найкращий адаптований сценарій та за неперевершену акторську гру Марлона Брандо. Крім цього фільм отримав ще 19 різних нагород та 17 різних номінацій.

“Втеча з Шоушенка”

Американський фільм – драма знятий режисером Френком Дарабонтом в 1994 році. В центрі історії цього фільму є молодий банківський працівник Єнді Дюфрейн. Його звинувачують у вбивстві його дружини та її коханця, якого він не скоїв. Але докази проти нього і йому дають два довічні терміни увязнення. Після вироку його поміщають до Шоушенка, одної з найпохмуріших вязниць Нової Англії. Начальник в’язниці Семюел Нортон проявляє неабияку релігійність, що не заважає йому займатись темними справами. Головний охоронець в’язниці Байрон Хедлі вже в першу ніч забиває насмерть одного з увязнених, що прибули разом з Дюфрейном. Також головний герой став об’єктом сексуальних домагань двох ув’язнених відомих як сестри. Але тяжкі умови його не зломили та Енді починає розробляти неймовірно зухвалий план власного звільнення. Фільм тримав безліч нагород, серед яких сім номінацій на Оскар.