Білл Гейтс: 10 фактів про засновника Microsoft

білл гейтс майкрософт

Факти з життя мільярдера Білла Гейтса

Маєте комп’ютер або лептоп на базі Windows? Якщо це так, то вам буде цікаво дізнатися факти з життя творця цієї операційної системи. Білл Гейтс є американським підприємцем та всесвітньо відомим громадським діячем. Він є філантропом та одним із творців корпорації Microsoft. З квітня 1975 до червня 2008 одноосібно володів компанією Microsoft. Після цієї дати, вирішив відійти з посту. Він залишився на посаді невиконавчого голови ради директорів. Як вже було сказано вище, він є відомим благодійником та має власний благочинний Фонд Білла та Мелінди Гейтс. Крім основного бізнесу та благодійності, він входить в раду директорів компанії доброго товариша Уоррена Баффета “Berkshire Hathaway” та генеральним директором компанії Cascade investment.

Білл займається благочинністю разом з власною жінкою Меліндою. Він є одним з рекордсменів за розмірами фінансування, що були передані на благочинність. З 1994 по 2010 пожертвував більше $ 28 млрд. А в лютому 2010го запропонував усім мільярдерам передати половину власних статків на благодійність. А було б добре, якби усі мільярдери були такі як герой сьогоднішньої статті. Як гадаєте? Уявіть, якщо б українські мільярдери Коломойський, Пінчук, Ахметов та інші вкладали такі ж великі кошти в розвиток України? Наразі така думка є зовсім не реалістичною, ну а я пропоную перейти до 10 фактів про даного мільярдера з великим серцем.

Білл Гейтс: факти з життя засновника Microsoft

1. З якої родини походить Білл Гейтс?

Він походить із заможної та успішної сім’ї.

2. Коли він почав програмувати?

Перша програма була ним створена у віці 13 років.

3. Гейтс відрізнявся хитрістю в шкільні роки?

Комп’ютер допоміг йому опинитися в класі з гарними дівчатами.

4. Який бізнес мали Біл та Ален до заснування Microsoft?

Вони мали бізнес пов’язаний з новими технологіями.

5. Ким була Мелінда до весілля з Білом?

До весілля вона була його підлеглою в корпорації Microsoft.

6. Як він провів власне весілля?

В день весілля він орендував острів щоб уникнути уваги.

7. Коли він став найбагатшою людиною?

Найбагатшою людиною він став в 1995 році.

8. Скільки грошей мільярдер залишить власним дітям?

Білл та Мелінда залишать дітям по 10 мільйонів долларів.

9. Яким є будинок цієї заможної людини?

Будинок родини Гейтс є величезним з найновішою технікою.

10. Коли він заснував власний благодійний фонд?

В 2010 році заснував благодійний фонд Білла та Мелінди Гейтс.

1. Білл родом з багатої та успішної сім’ї

Щоб стати успішним у своїй сфері, не обов’язково бути молодим студентом з палаючими очима. Кращим доказом цій думці є історія родини Гейтсів. Його прадід був мером міста а дід – віце-президентом Державного банку. Його батько Вільям Генрі Гейтс був відомим адвокатом. Я думаю, що о огляду на те, ким були його родичі, то йому також судилося стати знаковою людиною для суспільства. 

2. Свою першу програму для комп’ютера Гейтс написав у 13 років

Маленький Біллі починав вчитися в самій звичайній школі, але через кілька років батьки перевели його в приватний навчальний заклад Lakeside School (Школа Лейксайд). Зазвичай зміна школи – стрес для дитини, але життя показало, що вибір був правильним. На новому місці Гейтс відкрив в собі інтерес до програмування і знайшов кращого друга – Пола Аллена, з яким пізніше створить Microsoft. А у віці 13 років він написав на мові програмування BASIC свою першу програму. Точніше кажучи, це була гра – в хрестики-нулики, в ній гравці могли спробувати свої сили в змаганні з комп’ютером.

3. Комп’ютер допоміг йому опинитися в одному класі з кращими дівчатами

У Лейксайді швидко помітили успіхи восьмикласники Гейтса і запропонували йому взяти участь у створенні програми для формування шкільних класів.Власне він був не проти і залучив до цього свого товариша. Разом з Полом Алленом він зробив все так, щоб потрапити в клас, де були одні дівчатка: «Пол робив програму разом зі мною. На превеликий жаль для нього, він був на два роки старший. На той час вже випустився з коледжу. Так що з нас двох, тільки я отримав максимум вигоди, так як міг посадити усіх симпатичних дівчат мого коледжу поруч з собою » (з інтер’ю новинній агенції BBC).

4. У Гейтса і Аллена був бізнес ще до заснування Microsoft

Ще в школі два приятеля, схиблені на програмуванні, створили спільне підприємство під назвою Traf-O-Data. Вони зібрали невеликий комп’ютер на базі процесор Intel 8008. З його допомогою вони аналізували трафік вашингтонського департаменту транспорту. Розробка принесла їм $ 20 000 – непогані гроші на ті часи. Але поступово фірма прийшла в занепад – Аллен поїхав працювати в Бостон. Білл Гейтс в свою чергу відправився підкорювати Гарвард, так що часу займатися справами Traf-O-Data у них просто не стало.

5. Дружина Гейтса Мелінда була його підлеглою

Після закінчення Університету Дьюка в 1986 році Мелінда Френч відразу ж влаштувалася на роботу в стартап під назвою Microsoft: «Я подумала: Боже мій. Я повинна працювати в цій компанії. Вони змінюють світ. І якщо я отримаю пропозицію звідти, я ні за що в житті від нього не відмовлюся ». (З інтерв’ю SBC News) Роботу вона, звичайно ж, отримала, і незабаром після цього справила приємне враження на свого боса. Білл одразу ж помітив Мелінду та вирішив познайомитися з нею поближче. І для цього він вибрав незвичайне місце. «Я познайомився з нею на нараді з продажу в Нью-Йорку. І через тиждень або близько того я підійшов до неї на парковці і запитав, чи не хоче вона прогулятися ».

Білл Гейтс : “Я не витрачаю часу шкодуючи про минуле. Я зробив свій вибір, і щоб справлятися з обов’язками найкращим чином, просто не треба сумніватися. Не думайте: Боже, який би з мене вийшов відмінний лікар, який тенісист, плейбой, гравець в покер. Пам’ятайте одне. Запорука благополуччя – твердість та визначеність у своїй справі.”

6. На весілля він орендував на день все, щоб уникнути уваги журналістів

Одружитися з Меліндой Гейтс, Білл збирався без непрошених гостей. З цією метою він зняв всі 250 кімнат в гавайському готелі Manele Bay. А щоб нав’язливі папараці не зачаїлися десь в кущах, Білл взяв в оренду і всі вертольоти, які могли б долетіти до готелю з острова Мауї (другий за величиною острів архіпелагу Гаваї). На той час (1994 рік) він легко міг собі це дозволити – адже вже тоді Гейтс посідав друге місце в списку найбагатших людей Америки. Таким чином, Білл відгородився від усього суспільства та відсвяткував цей знаковий день разом з своєю коханою дружиною.

7. Найбагатшою людиною в світі він став в 1995 році

У липні 1995 року Білл Гейтс вперше очолив рейтинг найбагатших людей в світі за версією Forbes. Тоді стан 39-річного IT-бізнесмена становило $ 12,9 млрд. З тих пір він кілька разів втрачав це звання, але незмінно його повертав. У рейтингу Forbes за березень 2017 року 61-річний Гейтс – знову №1 зі статком у $ 86,6 млрд (що на $ 11 млрд більше, ніж роком раніше). Цікаво, що на Microsoft, де Гейтс зараз володіє всього 3%, припадає не більше 13% від його статків. Білл активно інвестує в Канадську національну залізницю, американську машинобудівну компанію Deere & Co., компанію по переробці відходів Republic Services і автодилера AutoNation. У 2016 році Гейтс разом з командою інвесторів, включаючи засновника Amazon Джеффа Безоса, створив інвестиційний фонд Breakthrough Energy з капіталом в $ 1 млрд.

8. Білл і Мелінда Гейтс залишать по $ 10 млн кожному із своїх дітей

Станом на березень 2017 року, в подружжя Гейтс є майже $ 87 млрд. Але дивним тут є той факт,  що кожному із своїх трьох дітей вони залишать тільки $ 10 млн. Для більшості людей це є величезні гроші, але для мультимільярдера і найбагатшої людини на землі, така сума швидше схожа на кишенькові витрати. А куди тоді підуть всі інші гроші?  Решта статків піде на благодійність, в тому числі на проекти Bill and Melinda Gates Foundation. 

9. Будинок всесвітньовідомого засновника Microsoft

Білла Гейтса описують як людину, досить скромну в побуті. Проте будинок, в якому проживає мільярдер, напханий найсучаснішою електронікою. Він обійшовся йому в $125 млн. На стелі домашньої бібліотеки Гейтсів, розміщені цитати з роману «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда. Будинок знаходиться на березі озера Вашингтон і має площу в 40 тисяч квадратних футів (3720 м). «Будинок майбутнього» складають три пов’язаних між собою павільйони, виготовлені із скла та соснового дерева. На пагорбі – гараж на 30 автомобілів. В кутку гаража стоїть музейний «Мустанг». Це його перша в житті машина. Перший павільйон – для розваги гостей його будинку. Із залу цього павільйону відкривається вид на Олімпійські гори та озеро Вашингтон. Між іншим поруч з бібліотекою мільярдера знаходиться батут. Гейтс любить стрибати на ньому, вважаючи, що стрибки на батуті, так само як і розгойдування в кріслі, сприяють концентрації думки. 

10. Фонд Білла та Мелінди Гейтс

Фонд для боротьби з бідністю і поліпшення ситуації в охороні здоров’я країн третього світу був заснований в 2000 році. Завдяки пожертвам подружжя Гейтс та інших відомих людей – Уоррена Баффета, Хілларі Клінтон, Мадлен Олбрайт, репер Big Sean – організація стала найбільшим приватним благодійним фондом в світі. Станом на 2015 рік цільових фондів Bill and Melinda Gates Foundation становили $ 39,6 млрд. При цьому, даний фонд постійно залучає нових інвесторів до своїх нових проектів. В результаті цього, вони мають змогу допомогти більшій кількості людей у всьому світі.

Facebook Comments
Білл Гейтс: 10 фактів про засновника Microsoft
Догори