API: ТОП-10 Інтернет АПІ

api апі інтернет розробники софт програми

Інтернет API які дозволяють робити функціональні інтернет додатки

Вас цікавлять новітні інтернет API? Чудово, думаю даний пост був написаний саме під ваші потреби та необхідності. Власне, хотілося б почати з коротенького вступу до цієї надзвичайно цікавої теми, який дозволить зануритись в потік сьогоднішньої інформації біль детально. Поети кажуть, що людські очі є вікному в людську душу. Письменники-фантасти говорять, що подорож в чарівні країни лежить через двері, які заховані в потаємній частині шафи. В свою чергу, розробники таким порталом вважають інтернет API. Коли програмісти витягують необхідні параметри з JSON або XML файлів, то вони роблять практично теж саме. Правильний шлях зможе показати вам насправді чарівні місця.

Наш світ зможе показати вам надзвичайне різноманіття скарбниць цифрових даних, а АПІ є шляхом до цих скарбниць. Інтернет АПІ являються механізмом, що дозволяє комп’ютерам спілкуватись між собою у власній цифровій екосистемі. Перед програмістами не стоїть задача писати програму з нуля. Вони можуть підшукати в інтернеті необхідне АПІ, яке зможе доставляти інформацію практично в тій формі, яка їм потрібна. Вони будують блоки, так як діти грають в тетріс або конструктор LEGO. І по такому нехитрому принципу вони будують власні додатки.

Інтернет корпорації, на кшталт Apple та Microsoft, простягли свої “інформаційні щупальця” в сторону створення нових АПІ. Деякі роблять це щоб користувачі взаємодіяли з основними продуктами компанії. Нові Інтернет АПІ є чудовим споосбом зібрати велику базу користувальницьких email та відсилати їм нові рекламні пропозиції. Інші, більш відповідальні компанії надсилатимуть інформаційні ресурси, мапи та напрямки, або інший корисний контент що збереже вас від необхідності будувати нову базу данних власноруч з самого початку. А зараз вашій увазі буде представлено “10 musthave API” кожного розробника.

Вчіться шукати АПІ інформацію швидко та з вигодою

Даний список формувався в моєму улюбленому криптовалютному браузері Brave. Якщо ви нічого не знаєте про ньому, то дуже рекомендую ознайомитись з інформацією та встановити Brave на свій девайс. З його допомогою ви зможете не тільки швидко переглядати улюблені сайти, та навіть заробляти реальні гроші. Ну а зараз повернемося до мого особистого топу самих кращих АПІ.

ТОП-10 Інтернет АПІ для кожного девелопера

 1. TV Maze – персональний телевізійний гід
 2. Facebook – соціальні мережі та спілкування
 3. CoinAPI – найзручніше криптовалютне АПІ
 4. OpenWeatherMap – погода в світі та навколо вас
 5. FootballAPI – все про футбол
 6. Imgflip – генератор мемів
 7. Twinword – аналітика користувальницького тексту
 8. NASA – національнe управління аеронавтики та дослідження космічного простору
 9. Skyscanner Flight Search – зручні авіаподорожі
 10. Google Cloud Text to Speech – перетворюйте текст в голосовий файл

На кожне рішення великої інтернет-корпорації на кшталт Facebook, припадають десятки рішень невеликих компаній. Дуже часто АПІ таких невеличких бізнесів пропонують інші, дивніші або подекуди навіть кращі рішення. Всі їхні невеликі АПІ є практичнішими, а деколи навіть смішними та трішки легковажними. І навіть якщо ці програмні рішенні доставлють життєвонеобхідну інформацію, або просто додають новий функціонал – звернути увагу на дані АПІ необхідно кожному розробнику. Використовуючи їх, ви зможете перенести ідею вашого додатку в реальність. І вже за короткий проміжок часу, вашим додатком будуть користуватись сотні людей по всьому світу. Хочете так? Я думаю в ствердній відповіді не має жодних сумнівів.

TV Maze API персональний телевізійний гід

1) TV Maze – персональний телевізійний гід

Що властиво майже усім людям? Правильно, це бажання дивитись якісні відео по телебаченню або в інтернеті. На даний момент є декілька програмних рішень, що дозволяють створювати тв додатки. Проаналізувавши ринок, з усією впевненістю можу сказати що на даний момент лідерство в ніші телевізійних апі має TV Maze. Хочете додати телевізійну інформацію у ваш веб сайт або мобільний дадаток? Якщо так, то раджу звернути особливу увагу на TV Maze. Це є безкоштовний, зручний та швидкий REST API. Він надзвичайно легкий у використанні. Окрім безкоштовної версії публічного апі, тут також є преміальна платна версія. На офіційному сайті TV Maze можна відслідковувати усі зроблені розробниками нововведення. Якщо ви робите додаток повязаний з телебаченням, то так чи інакше пропоную ознайомитися з даним апі та оцінити усі його можливості та переваги. Хочете переглянути новий сезон Supernatural, Strike Back або Tommy? Ніяк не можете згадати хто грав того самого чувачка в The Mandalorian? Забули фамілію головного героя в The Vikings? Не проблема. Створюйте дадаток на основі TV Maze та шукайте відповіді на ці та інші запитання, разом з його користувачами після його успішної публікації в Google Play або Apple Store.

Facebook АПІ соціальні мережі та спілкування

2) Facebook – соціальні мережі та спілкування

На сьогоднішній день, основною часткою програмного забезпечення є додатки орієнтовані на web. Великі дата центри з петабайтами інформації та мільйони годин потрачені на розробку самомастштабованих додатків. Все це є подано нам у вигляді скромного web-інтерфейсу. Поруч з веб-орієнтованими дадатками стоїть ще один загальнолюдський феномен – соціалізація. І завдяки таким сервісам як Fecebook людина перенесла частину свого щоденного спілкування в мережу інтернет. Facebook розробники створили власне АПІ, яким соціальна мережа надавала доступ до власних сервісів. З Facebook Апі сайт, або додаток фактично стає одним цілим з найбільшою соціальною мережею в світі. Для розуміння усіх масштабів фейсбук апі, пропоную розглянути коротку статистику:

 • місячна аудиторія Facebook становить більше 1 мільярда користувачів
 • близько 500 мільйонів переглядів сторінок кожного місяця
 • понад 5 мільярдів фотографій завантажується кожного місяця
 • користувачі відсилають один одному більше 2 мільярдів повідомлень кожного дня
 • система обробляє понад 200 мільйонів пошукових запитів кожні 24 години
CoinAPI найзручніше криптовалютне АПІ

3) CoinAPI – найзручніше криптовалютне АПІ

На мою думку, це одне з найкращих АПІ створених для роботи з криптовалютами. Coin API пропонує найкраще рішення для роботи на криптовалютних ринках. Усі дані є детально опрацьовані, а окрема інформація обробляється безпосередньо живими людьми для найбільш точного результату. Інформація КоінАпі доставляється у вигляді простого та максимально зручного HTTP Restful API в XML, JSON або СSV форматах. Для більш складних додатків, які вимагають інформацію в реальному часі, розробники зробили можливість підключитись через WebSocket та FIX протоколи. Розробники оновлюють версії даного АПІ для найбльше популярних мов програмування. Серед найбільш популярних можна знайти версії, для таких мов як:

 • Python
 • JAVA
 • PHP
 • C++
 • Ruby і тд.

Усі версії можна знайти безпосередньо на GitHub. А яка ваша улюблена мова програмування? Буду вдячний, якщо залишите свою відповідь в коментарях до цього допису.

OpenWeatherMap погода в світі та навколо вас

4) OpenWeatherMap – погода в світі та навколо вас

OpenWeatherMap являється безсумнівним лідером в наданні погодних даних. А що саме собою являє даний сервіс? Це невелика IT компанія, яка була заснована в 2014 році групою експертів з Big Data. Центральний офіс OpenWeatheMap знаходиться у Великій Британії. Також є невеликі офіси в США та Латвії. Знаковою особливістю, що відрізняє його від конкурентів є те що вони є партнерами Google. Технологічний гігант використовує OpenWeatherMap в Google Adwords щоб керувати своїми рекламними кампаніями. Я думаю факт партнерства з Гугл вигідно відрізняє його від конкурентів. Користувальницька база налічує більше 2,500,000 мільйонів користувачів. Щодня OpenWeatherMap обирають ще 2000 розробників. На офіційному сайті існує багато варіантів цього АПІ, які мають різні можливості. Серед найбльш популярних можна назвати такі API:

 • Поточні погодні умови дає доступ до точного визначення погодних умов з більш ніж 200,000 міст по усьому світу. Погодні дані постійно оновлюються та подаються з більш ніж 40,000 погодних станцій. Інформація подається в HTML, JSON, XML форматах.
 • Погодинний прогноз дає неймовірну географічну точність. Погодні дані для 96 часових позначок. Інформація подається в JSON та XML форматах.
 • Прогноз на 16 днів є доступним для будь якої локації на землі. Погода є доступною в таких форматах як XML та JSON. Включає в себе як денні так і нічні погодні умови.

Вищеподані лише декілька можливостей даного АПІ. До речі, я казав що OpenWeatherMap АПІ безкоштовний для персонального користування? Однозначно варто на нього звернути увагу, якщо будете робити додаток, який пов’язаний з погодою.

FootballAPI АПІ все про футбол

5) FootballAPI – все про футбол

Одне з найцікавіших АПІ будь якого спортивного фаната. Щодня команда Football АПІ працює, щоб надавати саму актуальну і точну інформацію. Для того, щоб отримати повний доступ до цього АПІ необхідно лише зробити акаунт на офіційному сайті. Це можна зробити без жодних кредиток. Швидко та просто. А саме головне безкоштовно. Правда, лише для персонального користування. В даному випадку я говорю лише про щоденні 100 запитів користувачів. Якщо захочете мати більше запитів, то будьте готові заплатити. Football АПІ повгністю сумісний з такими мовами програмування як JAVA, PHP, C++, RUBY, NODE JS та PYTHON. Можливості Football АПІ, що виведуть ваш додаток на якісно новий рівень:

 • Покриває 570 спортивних ліг та кубків
 • Легко інтегрується
 • Має цілодобову службу підтримки
 • В наявності дані за декілька років з детальною статистикою
 • Працює в режимі реального часу

Football АПІ працює з RapidApi, що є найкращою платформою для безкоштовних та платних апі по всій мережі інтернет.

Imgflip генератор мемів

6) Imgflip – генератор мемів

ImgFlip використовує RESTful інтерфейс. Користувальницькі запити до ImgFlip можуть лімітуватися, якщо ви робите надто багато запитів. На даний момент Imgflip не має платної версії. Виходить що кожен розробник може використовувати усі можливості даного АПІ абсолютно безкоштовно. В даному сервісі є служба технічної підтримки, яка працює через email зв’язок. В листах до служби техпідтримки можете задавати будь-які запитання або пропозиції. І в найкоротший термін зможете отримати відповідь. Сам сервіс ImgFlip дозволяє робити меми, джіфки та чарти. Обов’язково звернуть на нього увагу, якщо робите розважальний мобільний дадаток.

Twinword API аналітика користувальницького тексту

7) Twinword – аналітика користувальницького тексту

Сервіс Twinword допомагає зрозуміти та проаналізувати користувальницький текст. Він може видавати синоніми або суміжні слова до будь-якого слова або ж фрази. Не можете розібратися яка ж емоція була закладена в тексті? Не проблема взагалі! Twinword має можливість аналізувати текст на сентименти. Він зможе відділяти добре та погане. Дуже зручно, якщо ви не володієте іноземною мовою в повній мірі. TwinWord має багато мікросервісів, які заточені під ту чи іншу операцію з текстом.

 • Word Associations – більше ніж звичайні синоніми. Отримайте суміжні слова до окремих слів та виразів.
 • Sentiment Analysis – коментар хороший чи поганий? Допомагає дізнатися який сенс несе в собі та чи інша фраза.
 • Emotion Analysis – дає можливість дізнатися, які ж емоції закладені в тексті.
 • Topic Tagging – автоматично генерує ключові слова до цілих статтей та блогів.
 • Text Classification – допомагає дізнатися яка категорія найбільш релевантна. Пропонує найбільш підходящі категорії користувальницьким статтям та дописам.
NASA API національнe управління аеронавтики та дослідження космічного простору

8) NASA – національнe управління аеронавтики та дослідження космічного простору

NASA це космос. В прямому сенсі цього слова. Воно детально займається космічними справами з 1958 року. Заснували НАСА Двайт Ейзенгауер та федеральний уряд Сполучених Штатів Америки. З 1958 року НАСА зібрало надзвичайно великий масив даних. І ця організація охоче ділиться ними з усіма охочими створивши NASA API. Для початку роботи потрібно отримати NASA developers key на офіційному сайті космічної організації. Після цього можна ознайомитися з бібліотекою АПІ, а вона тут вражає своєю різноманітністю:

 • Щоденні Астрономічні Знімки
 • Космічні об’єкти неподалік Землі
 • База даних погоди в космосі
 • Точна погода на Марсі
 • Бібліотека фото та відео NASA

Окрім вищеназваних АПІ, ще існують інші. Я назвав самі цікаві екземпляри. Власне, якщо хочете ознайомитися детальніше з усією бібліотекою то заходьте на офіційний сайт та обирайте АПІ під необхідності та потреби свого проекту.

Skyscanner Flight Search API зручні авіаподорожі

9) Skyscanner Flight Search – зручні авіаподорожі

Маєте невимовне бажання зробити сервіс на кшталт The Flight Tracker або BlaBlaCar? В мене є рішення. Використовуйте АПІ Scyscanner Flight Search, яке вляє собою іннноваційне travel апі нового покоління. З його допомогою ви зможете користуватися багатьма перевагами. Наприклад знаходити найкращі ціни на авіаквитки або брати напрокат автомобіль. Всі ці речі чудово реалізовані в Skyscanner Flight Search. Розробники даного сервісу дали клієнтам чудову можливість використовувати гнучку систему ціноутворення. Як і в інших продуктах такого типу, користувачі Scyscanner Flight Search отримують дані XML або JSON форматах. Дане програмне рішення має багато схвальних відгуків на офіційному сайті. І перед тим як почати роботу з даним АПІ категорично рекомендую ознайомитись з ними. Прочитавши їх, ви зрозумієте що Scyscanner Flight Search на 100% відповідатиме вимогам вашого проекту.

Google Cloud Text to Speech API перетворюйте текст в голосовий файл

10) Google Cloud Text to Speech – перетворюйте текст в голосовий файл

Інтернет-корпорація Google має велику кількість сервісів та цілу бібліотеку необхідних АПІ. Сьогодні в мій список попав Google Cloud Text to Speech. Даний продукт є надзвичайно гнучким рішенням, якщо ви хочете створити якісний додаток що з легкістю буде переводити текст користувача в аудіо файл. Ви тільки погляньте, на що здатен даний продукт. Після ознайомлення з даним списком усіх можливостей, ви однозначно захочете використовувати дане апі в своєму новому додатку або веб-сервісі.

 • Мультимовний – підтримка 180 голосів на більш ніж 30 мовах світу. Нові мови та голоси постійно додаються!
 • WaveNet голоси – Ексклюзивний доступ до мультимовного переліку голосів DeepMind WaveNet.
 • Текстова та SMML підтримка – кастомізуйте мову використовуючи SMML теги, які дозволять вставляти паузи, дати та час форматування.
 • Кастомізуйте швидкість вимови використовуючи режим 4x. З його допомогою ваш голос може бути набагато повільнішим, або надзвичайно швидким.
 • Аудіо Профілі – оптимізуйте отриманий голос під конкретне джерело звуку (колонки, навушники і тд)

Який API ви будете використовувати в своєму новому проекті? Прошу поділитися думками в коментарях до цього допису, мені буде цікаво ознайомитися. Всім добра!

Facebook Comments
API: ТОП-10 Інтернет АПІ
Догори