Андроїд плагіни: топ-10

плагіни андроїд студіо

Які андроїд плагіни варто встановити усім розробникам?

В каталозі Андроїд Студіо налічується більше сотні корисних плагінів і їх кількість постійно збільшується. І для цього є декілька причин.Першою причиною є той факт що Android Studio є загальноприйнятим в індустрії інструментом для розробки андроїд додатків. Другою причиною є Intellij IDEA, платформа на якій є побудований Android Studio. Більшість плагінів цього IDE чудово функціонує разом з обома програмами. І тут постає питання, а які самі корисні андроід плагіни варті нашої уваги? В даному пості я намагався донести до вас мої дорогі читачі цю без сумніву корисну інформацію. А ще однією корисною інформацією буде прохання оцінити мою першу android гру на базі цієї операційної системи. Роблячи її я використовував плагіни з цього списку, тому категорично рекомендую встановити деякі з них. 

Андроїд Студіо: топ-10 плагінів

1 ) Codota

2) Rainbow brackets

3) Project Lombok

4) Android Drawable Importer

5) Name that color

6) Butterknife Zelezny

7) String Manipulation

8) Mirror – Faster UI Development

9) ADB Wifi

10) Json to Kotlin

Звичайно ви можете просто оминути мій пост та піти писати ваш код на чисто встановленій версії Андроїд Студіо. При цьому встановивши лише необхідний набір стандартних бібліотек та жодних плагінів. Але ви ж розумніші за це, так? Я маю на увазі що наявність деяких корисних плагінів може заощадити не одну годину в написанні вашого коду. Тому було б по меншій мірі неправильно не скористатися можливістю писати якісніший та більш оптимізований код. Тому в даному дописі будуть зібрані самі кращі плагіни для Андроід Студіо що збільшать вашу продуктивність в 2-3 рази!

1) Codota

Топ-10 самих корисних плагінів для андроїд студіо відкриває Codota. Що собою являє цей плагін? Codota це новітня розробка що дозволяє використовувати досвід мільйонів Java програмів по цілому світу. З його допомогою можна побачити закінчення рядків кодування в Java/Kotlin програмах. Даний плагін використовується як досвідченими програмістами так і новачками. Немає жодних сумнівів що Codota робить розробку андроід додатків набагато швидшою, ліквідовуючи помилки в Android Studio або Intellij IDEA. 

2) Rainbow Brackets

Андроід Студіо плагін який допоможе вирішити вічну проблему усіх програмістів – пропущені круглі дужки. Дана проблема почалася рівно з того моменту коли був написаний перший рядок коду та існує й до цього часу. Але з даним плагіном ви перестанете пропускати дужки. З цього витікає що ви заощадите купу часу на пошук в коді! Для цього просто встановіть плагін Rainbow Brackets з каталогу Android Studio та додайте кольорів до ваших дужок. Даний плагін підтримує велику кількість мов програмування: Java, Kotlin, Scala, Erlang, Ruby, Elixir, Go та деякі інші мови.

3) Project Lombok

Складні андроід додатки дуже часто мають багато багато стандартної інформації в написаному коді. Зараз я маю на увазі getters, setters, constructors і тд. Це може призвести до складного та довгого коду, який важко піддається прочитанню. Project Lombok являє собою Java бібліотеку, що інтегрується в Android Studio та робить ваш код коротким та читабельним. Різниця між двома варіантами коду до та після використання Project Lombok може бути досить  вагома. Варто відмітити що дана бібліотека не зробить ваш додаток “тяжчим”. Використовуючи його ви зробите ваш код набагато простішим. Офіційний сайт Project Lombok пропонує багато корисних ресурсів для користувачів плагіну та розробників.

4) Android Drawable Importer

Будете працювати з графічними елементами під час розробки вашого android додатку? Чудово, в такому разі в мене є один надзвичайно корисний плагін – Android Drawable Importer. Для досвідченого розробника, він є найпершим плагіном що потрібен при роботі з графічними елементами. Кожен Android проект мусить мати в своєму розпорядженні графіку з усіма можливими розширеннями та розмірами на всі екрани. Використання Android Drawable Importer полегшить завдання по роботі з графічними елементами. Він автоматично дасть назву та конвертує зображення на всі розширення.

5) Name that color

Можна я поділюся з вами секретом? Не всі жінки можуть з 100% впевненістю сказати на різницю між сливовим та баклажановим кольором. А якщо говорити про чоловіків, то там ситуація ще гірша. Тому на кожну проблему є своє рішення. Плагін Android Studio Name That Color здатен допомогти з вирішенням таких проблем. А саме його існування та популярність доводить що людей без чарівної здатності розрізняти сотні кольорів є досить багато. Плагін Name That Color може назвати всі кольори з буферу обміну прямо у відповідний файл в Android Studio. З його появою ви назавжди забудете про назви кольорів на кшталт “darker_dark_blue” у вашому xml файлі.

6) Butterknife Zelezny

Андроїд Butterknife є бібліотекою для інтеграції view в Android проекти. Говорячи в цілому, даний плагін покращує читабельність коду. Він дає чудову можливість сконцентруватися на написанні логіки коду аніж пошуку різноманітних view або додаванні listeners. Розробка android додатків з Butterknife дозволяє вставляти вставляти в код різноманітні об’єкти. А це може бути досить тяжко, якщо вам потрібно вставити в проект 2 або більше об’єктів. Саме тому, я категорично рекомендую встановити Android Studio плагін Butterknife. Він допоможе згенерувати вставки у вибраний xml файл для activities, adapters або fragments. 

7) String Manipulation

Я думаю що деколи траплялися моменти коли вам було потрібно переключитися з CamelCase чи Kebab Case. Або ж швидко перейти на underscore separated case. Були такі ситуації? Я думаю що в багатьох андроїд розробників були подібні моменти коли треба швидко упорядкувати більше 100 string. В подібних ситуаціях стане в нагоді плагін String Manipulation. Це потужний інструмент, що здатен перенести код розробника на якісно новий рівень. Скажу чесно, що String Manipulation займає особливе місце в моєму списку Android Studio плагінів.

8) Mirror Faster UI Development

Бували такі моменти коли ви були незадоволені сповільненням розробки вашого користувальницького інтерфейсу? Не біда, я маю чудове рішення яке здатне зберегти багато часу в розробці інтерфейсу користувача. Встановивши плагін Mirror Faster UI Development дасть змогу не запускати систему Gradle кожен раз коли буде потрібно згенерувати нову версію андроїд додатка. Все що потрібно розробнику це чудовий плагін Mirror. З його допомогою можна відслідковувати зміни в UI прямо на льоту! Лише погляньте як він працює!

9) ADB Wifi

Використовувати емулятор в розробці андроїд додатку є чудовою ідеєю. Однак спеціалісти рекомендують тестувати ваш додаток на фізичному девайсі. Головною перепоною на шляху до цього є під’єднання фізичного девайсу смартфона/планшета через USB до ПК. Але з плагіном ADB Wifi ситуація змінилася на краще! Даний плагін дозволяє передавати apk файл через одне і те саме wifi з’єднання. Окрім цього ви зможете передати на смартфон ваш додаток за допомогою Bluetooth з’єднання. Але як на мене то передавати файли через wifi є набагато кращою ідеєю. Все через те, що швидкість передачі даних через Wi Fi та Bluetooth відрізняється в багато разів. ADB Wifi є справжнім переможцем коли мова йде про швидке тестування додатку на фізичних девайсах.

10) JSON To Kotlin

Kotlin є набагато новішою мовою програмування для андроїд додатків. Власне тому каталог плагінів і не представлений великим переліком Kotlin рішень. Але є один плагін який мені хотілося б згадати в цьому топі. Він називається JSON To Kotlin. З його допомогою ви можете з легкістю генерувати Kotlin Data класи. Все що необхідно, це встановити Android Studio плагін JSON To Kotlin. Після його встановлення, даний плагін може з легкістю генерувати Котлін Data class. Без сумніву, це один із найбільш затребуваних плагінів на сьогоднішній день. Все це тому що в наш час Android додатки пишуться на різних мовах і потрібно завжди уміти пішлаштовуватись під вимоги до проекту.

Facebook Comments
Андроїд плагіни: топ-10
Догори