Уоррен Баффетт: життя відомого фінансиста

Уоррен Баффет

Яким є життя відомого фінансиста Ворена Бафіта?

30 січня американською телекомпанією HBO було проведено прем’єру документальної кінострічки. Вона мала назву «Стаючи Уорреном Баффеттом». 89-річна легенда Wall Street є одним із найбільш шанованих інвесторів в США. Уоррен Баффетт є одноосібним главою бізнес-імперії “Berkshire Hathaway”. Він має статки розміром понад в $ 86 млрд і входить в топ-10 найбагатших людей світу згідно з рейтингом Forbes. Які несподівані факти ми дізналися з фільму? Пропоную переглянути цей допис, та дізнатися більш детальніше про життя та правила ведення бізнесу разом з видатним інвестором Уоренном Баффетом. Можливо саме в нього ви зможете почерпнути деякі прийоми, що дадуть вам можливість поводитися з грошими більш вправно та постійно примножувати їх кількість!

Уоррен Баффетт: факти з життя легендарного інвестора “Berkshire Hathaway”

  1. Коли народився відомий фінансист? (Він народився в 1930 році в часи Великої депресії)
  2. Що він любить більше за все? ( Із самого дитинства Уоррен любить числа)
  3. Коли почав вести 1й бізнес? (Почав вести перший бізнес у віці 7 років)
  4. Як саме він починав свій шлях у бізнесі? (Він продавав солодощі, журнали та жувальну гумку)
  5. Якими були його успіхи в університеті? (В університеті не надто готувався в Україні)
  6. Яка саме книга справила на нього велике враження? (В 1950 році він купив «Moody’s Banks Insurance Real Estate Investment Trusts»)
  7. Які сильні сторони має Уоррен Баффетт? (Його сильними сторонами є можливість 100% сфокусуватися на бізнесі)
  8. Що за звички властиві відомому інвестору? (Кожного дня бере сніданок в McDonalds)
  9. Якими є його слова до молодих людей? (Розповів про власну молодість і те, як він відноситься до життя)
  10. Що за суми грошей він дає на благочинність? (На благочинність бізнесмен дав більш ніз $37 млрд долларів)
View this post on Instagram

Tag your friends 👇🏻

A post shared by Warren Buffett (@warrenbuffetts) on

1. Коли народився Воррен Бафіт?

Уоррен Баффетт народився в 1930 році, ще за часів Великої депресії. Рік по тому його батько, біржовий брокер, втратив роботу. Він спробував почати власний бізнес та заснував – інвестиційну компанію. В цей момент, родина Уоррена переживала не самі солодкі часи.  Коли йому було 12 років, Баффет старший став конгресменом. В американському уряді він був представляв республіканців. Діти та дружина допомагали йому проводити передвиборчу кампанію.Трохи пізнеше, родина Баффет переїхала до Вашингтона, де почалася нова сторінка їхнього життя.

2. Його улюблені числа.

Уоррен Баффетт любить числа: «Це почалося до того, як я себе пам’ятаю. Просто завжди відчував себе добре, працюючи з числами. І я завжди грався з ними. Мені це було цікаво. До цих пір можу назвати, яким було населення Омахи в 1930 році – 214 006 чоловік. Коли я був дитиною, у мене було багато енергії. Я був допитливим, і наймолодшим в класі. Мені подобалося змагатися з іншими ». Так він говорить в одному із своїх інтерв’ю. І ви знаєте, це вражає. Деколи в своє 30 ти не можеш згадати що ти їв на свій сніданок. А тут людина у віці 90 років може без жодних проблем оперувати такими великими числами, маючи не по роках чудову пам’ять.

3. Коли почав вести 1й бізнес?

У семирічному віці майбутній підприємець взяв в бібліотеці книжку «1000 методів заробити $ 1000». Один із цих методів – ваги, що зважують за один пенні. Бафет порахував на калькуляторі, через  який період часу вони почнуть приносити прибуток. В результаті Уоррен придбав ваги. В тиждень маленький Уоррен заробляв п’ять центів: «Я потрапив в бізнес дуже рано. Але тепер мені подобається заробляти в тиждень набагато більше ». Власне його успіх є цілком зрозумілим. Чим раніше ти почав заробляти гроші, тим раніше ти досягнеш успіху. У випадку з нашим героєм, було цілком очевидно що він досягне успіху, так як його перший бізнес почався вже з самого дитинства. З таким запалом та енергією він і досягнув цих нереальних статків розміром більш ніж $86 млрд.

4. Як Уоррен Баффет вів свій бізнес?

Юний бізнесмен продавав колу, газети, журнали та жувальну гумку пересуваючись між будинками його сусідів. Мені подобається бути начальником самому собі, і саме це мене приваблювало в доставці друкованої продукції. Я сам вибирав свій шлях, і в 5-6й годині ранку ніхто мене не турбував». В день я  доставляв 500 газет, отримуючи по пенні за кожен екземпляр. «Я стану мільйонером до того, як мені виповниться 30», – заявив якось Уоррен Баффетт своїй сестрі Доріс. І він дотримав свого слова ставши мультимільярдером!

5. Яким було його навчання в університеті?

В Університеті Небраски Уоррен Баффетт зовсім не готувався до іспитів. Він просто приходив до класу за 15 хвилин до початку, і з легкістю все здавав. Уоррен закінчив програму за три роки замість чотирьох. Потім він подав документи в бізнес-школу Гарварда, але його туди не взяли. Тоді він вступив в бізнес-школу Колумбійського університету. Там він навчався у двох професорів, що написали одну з його улюблених книг пов’язану з аналізом цінних паперів.

6. Книга яка справила велике враження.

Кілька років тому Уоррен Баффетт купив на Amazon книгу «Moody’s Banks Insurance Real Estate Investment Trusts» 1950 року випуску. Саме цією книгою він керувався, коли закінчив університет. Будучи 20-річним юнаком він почав продавати акції. Такий вид діяльності повністю поглинув його час та увагу. Він шукав інформацію про недооцінені можливості та вигідно вкладав в них гроші. Через деякий час, він отримував надприбутки з власних інвестицій.

7. Сильні сторони відомого фінансиста

Фокус завжди був сильною частиною особистості Уоррена Баффета. Якщо він чимось цікавиться, то цей інтерес непідробний: він прочитує все, що можна прочитати про цей предмет, розмовляє з людьми, проводить зустрічі. Ще він обожнює просто сидіти і думати – про бізнес або інвестиційні проблеми: «Це легше, ніж обдумувати долі людства».

8. Які звички має Ворен Бафіт?

Уоррен Баффетт живе в п’яти хвилинах їзди від офісу. Він сам долає цей шлях за кермом автомобіля вже понад пів століття. По дорозі він заїжджає в «Макдональдс» за сніданком, купуючи маффин з котлетою, сиром і яйцем: «Коли я голюся вранці, я говорю дружині якесь з наступних чисел – $ 2,61, $ 2,95 або $ 3,17. Почувши число, жінка кладе необхідну суму в мою особливу чашку яка знаходиться в моєму автомобілі. І таким чином я визначаю чим сьогодні буду снідати. Коли я відчуваю що день не дуже хороший, я беру сніданок за $ 2,61- дві сосиски і колу. $ 3,17 – це бекон з яйцями та сирним бісквітом. А от сьогодні я буду мати сніданок за $2.95».

9. Його слова до молодих людей.

На зустрічі зі студентами: «70 років тому, коли я ходив в старші класи школи, в моїй голові були тільки дві думки: дівчата і машини. Але з дівчатами справу особливо не йшло, тому давайте поговоримо про машинах. Уявіть, коли ви закінчите школу, я запропоную кожному з вас вибрати машину на ваш смак. У чому пастка? Ця машина буде єдиною на всю вашу життя. І що ви тепер будете робити? Ви вірите в це? Правильно. Звичайно, вона не буде вашою єдиною. Але подумайте про те, що у вас всіх є тільки одне тіло і один розум. Зараз вони знаходяться в приголомшливому стані. І так повинно тривати все життя ».

10. Які суми він дарує на благочинність?

Один з близьких друзів Уоррена Баффета – Білл Гейтс, засновник Microsoft і №1 у світовому списку Forbes. Баффетт пожертвував в благодійний фонд Гейтса і його дружини Мелінди $ 37 млрд, це найщедріший одноразовий благодійний внесок в історії людства. «Віддати гроші спільноті – це найефективніший шлях їх витратити», – сказав Баффетт. Частина його стану піде в благодійні фонди його трьох дітей. Саме цього хотіла перша дружина Баффетта Сьюзен, померла в 2004 році.

Facebook Comments
Уоррен Баффетт: життя відомого фінансиста
Догори