Топ-10 фактів про криптовалюту Ripple

Ripple
Додому » Топ-10 фактів про криптовалюту Ripple

Ripple – найцікавіші факти про криптовалюту

Чому криптовалюта Ripple викликає такий ажіотаж? Чому багато біткоін бірж включають опцію торгівлі монетою Ripple на своїх платформах? Не кажучи про технологічну складову, ця криптовалюта вже привернула величезну кількість інвесторів завдяки своєму стрімкому зростанню. Будучи на рівні одного цента ще в березні 2017 року, вартість криптовалюти злетіла до 3,60 доларів. В даний момент вартість знову опустилася до 1 долара. Проте важко знайти хоча б одну статтю або огляд про дану криптовалюту, в якій не згадувалася б історія змін її вартості і не говорилося б про те, що в 2018 році її курс може досягти 10 доларів або навіть більшого рівня.

Найцікавіші факти про Ріпл

Будучи відверто зацікавленим в цій сфері, важко вирішити, вкладати гроші в цю криптовалюта чи ні. Краще рішення в цьому випадку – постаратися зрозуміти, що являє собою , і звернутися до її історії. Отже, в рамках даної статті я підготував для вас “10 цікавих фактів про криптовалюту Ripple” а ви можете ознайомитися з інформацією та зробити власні висновки по відношенню до неї.

10) Ріпл це мережа обробки платежів

Тут навіть нема чого додати. Ріпл – це в першу чергу мережа, метою якої є забезпечення ефективної обробки платежів.

9) XRP є внутрішнім токеном мережі

Для Ріпл існує абревіатура XRP – це позначення токена на відповідних платформах. Для зручності його, як правило, називають Ripple, але щоб уникнути плутанини і для подальшого розуміння необхідно знати їх принципову відмінність.

8) Ріпл це сама швидка децентралізована платіжна мережа

Передбачається, що в біткоінах кожна транзакція обробляється протягом 10 хвилин. Однак на практиці це займає від кількох годин до кількох днів (якщо платіж без додаткових зборів). Транзакції в Ріпл досягають адресата буквально за секунди. В середньому на верифікацію і обробку кожного платежу йде 4-10 секунд.

7) Ripple практично не бере комісії

Багато в чому цим обгрунтовані позитивні відгуки про криптовалюту. За одну транзакцію мережа буре від 0,00001 до 0,00009 XRP. Це навіть комісією не назвеш. А що ще цікавіше, ці гроші не йдуть інвесторам, або іншим “співробітникам мережі”: ці гроші просто зникають або, як кажуть деякі, згорають. Для чого це потрібно? Це свого роду механізм проти спаму, який запобігає безлічі безглуздих транзакцій, у яких тільки одна мета – порушити роботу платіжної системи.

6) Цільова аудиторія цієї криптовалюти це фінансові установи

Тільки задумайтеся: на дворі XXI століття, а ми все ще чекаємо по декілька днів, щоб отримати міжнародний переказ. До цих пір немає сенсу відправляти гроші по неділях, тому що більшість банків не працює в цей день. Так це ж просто смішно. Не дивно, що багато фінансових інститутів уже співпрацюють з Ripple. З одного боку, це справжній прорив в грошових переказах, адже тепер ми можемо відправляти і отримувати гроші з будь-якої точки світу, без комісії і всього за 4 секунди. З іншого боку, давно пора.

5) Ріпл має складну систему що працює на блокчейні

Відсутність абсолютної децентралізації – це найбільший недолік Ріпл. Але це та ціна, яку він платить за набагато більш високі показники в порівнянні з іншими криптовалюта. Ось кілька цифр для статистики. На даний момент мережа Ethereum включає близько 33 тисяч незалежних вузлів для валідації транзакцій, а Ріпл – всього лише 55. Це не децентралізація в чистому розумінні. У теорії це означає, що ці 55 вузлів можуть діяти відповідно до своїх правил. Однак на практиці, вони належать великим банкам і корпораціям, яким Ripple необхідна як платіжна система. І очевидно, що їм немає ніякого сенсу порушувати роботу системи підтвердженням фейкових транзакцій.

4) Ripple є відкритим і дає можливість P2P голосування

Вихідний код Ріпл знаходиться у відкритому доступі на Github. Комунікація між учасниками відбувається на високому рівні, від однієї сторони до іншої, без посередників між ними.

3) Всі монети цієї криптовалюти вже існують

Біткоіни будуть поступово видобуватимуться аж до 2140. Скільки всього монет Ріпл передбачалося випустити, така кількість вже і створена, хоча не всі ще циркулюють в системі. Близько 60% належать творцям. І, мабуть, у них є свій план, коли і як розподіляти токени. Відповідно до найпопулярнішої теорії, вони будуть поступово передані банкам для забезпечення ліквідності.

2) Мережу можна сприймати як децентралізовану біржу

В реєстру XRP є валютна біржа, побудована на рівні протоколу. Тому немає необхідності використовувати будь-яку приватну біржу для купівлі та продажу XRP. В цій мережі є так звані “шлюзи”. Вони є точкою перетину цифрової мережі Ріпл з її токенами XRP і реальним світом із будь-яким засобом заощадження. Будь-яка фінансова онлайн-установа може стати шлюзом мережі Ripple.

1) Концепція даної криптовалюти народилась ще до біткоіна

Таким чином, ми плавно підійшли до огляду історії створення Ripple. Зараз я хотів би перелічити основні моменти розвитку цієї криптовалюти.

  • Біткоіни – перша криптовалюта подібного типу, була випущена в 2009 році. Однак RipplePay була розроблена за 4 роки до цього. Первинною метою її винахідника Райана Фуггера було створення децентралізованої мережі, в якій користувачі зможуть створювати “свої гроші”. За фактом, це була система для здійснення безпечних платежів.
  • Кілька років по тому, а саме в 2011 році, Джеду МакКалебу, натхненнику створення RipplePay, прийшла ідея побудувати цифрову валютну систему, в якій монети потрібно буде не майниои, як в уже існуючому біткоіні, а верифікувати через механізм консенсусу. Таким чином можна було б забезпечити більш високу швидкість транзакцій при меншому споживанні електроенергії мережею.
  • Після майже року обговорень команда з трьох чоловік (Джед МакКалеб, Кріс Ларсен і Райан Фуггер) заснували OpenCoin. Вони приступили до роботи над платіжним протоколом Ріпл, який дозволив би виробляти p2p-транзакції і обмін валют всередині системи. Тоді ж був створений токен XRP, і можна відзначити появу перших новин про даний спосіб оплати товарів та послуг.
  • У 2013 році OpenCoin був перейменований в RippleLabs, а його вихідний код був викладений у відкритий доступ.
  • У 2014 році першим великим банком, що приєднався до співпраці з Ріпл, став німецький банк Fidor.
  • Пізніше в тому ж році Ріпл розпочала співпрацю з глобальним платіжним сервісом, що позитивно позначилося на її вартості.
  • 2015 рік став справжнім проривом: протягом цього року безліч великих банків і компаній приєдналися до мережі Ріпл.
  • В 2016 році RippleLabs був перейменований в Ріпл і отримав ліцензію віртуальної валюти, що дозволило офіційно здійснювати свою діяльність в штаті Нью-Йорк. Напевно, саме цей рік можна офіційно вважати датою його створення.
  • На сьогоднішній день з Ripple співпрацює понад 100 фінансовими установ, серед яких UniCredit, TransferGo і Credit Agricole.

Ці хлопці посилено працюють над введенням блокчейну в фінансову сферу усього світу. І схоже, що на даний момент в цій області у них немає жодного конкурента. З огляду на поточну ситуацію, немає ніяких сумнівів в тому, що Ripple продовжить процвітати, так як у них є все, щоб досягати успіхів як сьогодні, так і в майбутньому.

Facebook Comments
Топ-10 фактів про криптовалюту Ripple
Догори