Джеф Безос: 10 цікавих фактів з життя засновника “Amazon”

джеф безос

Джеф Безос: факти про мільярдера та власника Amazon.com

Не так давно, а саме в 2018 році Білл Гейтс міг стати найбагатшою людиною в історії вже в п’ятий раз. Але … цього не сталося, оскільки його титул в цьому році відібрав Джеф Безос, всесвітньо відомий засновник онлайн-ритейлера Amazon. Також він володіє космічною компанією Blue Origin і є власником видавничого дому Washington Post. За своє життя йому вдалося накопичити статки в $ 150 млрд, що на $ 55 млрд більше, аніж у Білла Гейтса. І поки ви думаєте, куди можна витратити такі гроші, почитайте 10 фактів про те, що його привело до такого багатства. Як саме цьому талановитому бізнесмену вдлося створити свою бізнес-імперію у вигляді супер-успішних Amazon, Blue Origin та Washington Post? Цей пост дасть відповіді на ці запитання.

10 фактів про Джефа Безоса

 1. Перша назва Amazon.com

  Спочатку він мав дивну назву Cadabra

 2. Переїхав щоб створити компанію

  Йому довелося переїхати щоб створити Amazon.com

 3. Туалетний папір та книжки

  Спочатку він продавав туалетний папір та книжки

 4. Позичив гроші у батьків

  На створення бізнесу позичив у батьків $300,000

 5. Сім'я Джефа Безоса знає ціну грошам

  В родині бізнесмена не прийнято витрачати гроші даремно.

 6. Корпоративний паркінг

  Працівники Amazon платять за корпоративний паркінг самі.

 7. Вибирав жінку з розумом

  Джеф Безос вибирав собі жінку з розумом та винахідливістю

 8. Його жінка була примхливою

  Макензі Безос не захотіла видавати книгу в його видавництві.

 9. Ніколи не назначає ранкових зустрічей

  Безос не назначає ранкових зустрічей щоб побути з родиною.

 10. Його діти мають доступ до любих іграшок

  Діти Джефа Безоса мають доступ до любих іграшок в будинку.

1) Перша назва Amazon.com

Першу назву Amazon можна було сплутати із словами «мертве тіло». Спочатку такої компанії, як Amazon, не було. Безос хотів, щоб купити і отримати книги через інтернет можна було швидко, як за помахом чарівної палички, і назвав компанію Cadabra, співзвучне зі словом «абракадабра». Одного разу хтось в присутності засновника обмовився і назвав компанію cadaver, що з англійської перекладається як «труп». Треба було вберегти репутацію компанії від подібних застережень, і Безос поміняв назву на Amazon, в честь річки в Північній Америці.

2) Джеф Безос переїхав щоб створити компанію

Щоб створити успішну компанію, йому довелося переїхати. Джефрі Безос чітко розумів, що буде продавати в інтернеті. «Використання інтернету в США тоді росло на 2300% на рік, і це було перспективно для бізнесу», – згадував він. Але для інтернет-компаній в США існує одне правило: жителі штату, де бізнесмен реєструє компанію, платять за покупки підвищений податок. Щоб покупцям не довелося платити додаткову ставку за свої онлайн покупки, треба було заснувати компанію в штаті з малою кількістю жителів. Безос ризикнув і з густонаселеного Нью-Йорка переїхав в Сіетл. Там жив його знайомий, який до того ж міг познайомити починаючого підприємця з потрібними людьми.

3) Туалетний папір та книжки

Безос одночасно продавав і книги, і туалетний папір. За рахунок зручних і швидких покупок бізнес ріс, як і з’являлися компанії-конкуренти. Щоб виділитися серед інших, Джеф Безос сам спілкувався з покупцями по e-mail. Він питав, які товари вони б купували разом з книгами. Балакучі клієнти писали, що їм було потрібно на даний момент, наприклад туалетний папір або засіб для миття скла в машині. І їх не бентежило, що у Безоса в магазині продаються книги. Так серед тиражів і бестселерів з’явилися памперси і туалетний папір. Те, що в звичайних магазинах важко уявити, стало реальністю для інтернет-підприємця. Це сміливе рішення заробило Безусу мільярди долларів.

4) Позичив гроші у батьків

Безос позичив грошей у батьків, щоб заснувати компанію. До заснування власного бізнесу Джефф працював генеральним директором хедж-фонду в Нью-Йорку. Але накопиченого для відкриття своєї справи все одно не вистачало. Тому він зайняв у батьків трохи грошей – всього якихось $ 300 000. Дійсно розумне рішення – які батьки прийдуть, подібно кредиторам, вимагати гроші силою? Але Безос пішов і далі ризикувати грошима інших людей. Додаткових інвесторів, яких вдалося залучити, він відразу попередив, що Amazon з 70% -ною вірогідністю може збанкрутувати. Яким би дивним не було це спілкування з інвесторами, воно якимось чином спрацювало. Вартість Amazon в 2018 році досягла $ 762 млрд – і компанія стала другою найдорожчою в світі.

5) Джеф Безос знає ціну заробленим грошам

Розкидатися грошима в родині Безоса не прийнято. Можливо зберегти мільйони на рахунку йому допомогла його ощадливість. Коли він разом з дружиною переїхав до Сієтлу, пара зняла маленький однокімнатний будиночок. А коли на їх рахунках накопичилися великі суми, вони скупили будинки та земельні ділянки в 7 містах США. Але це не марнотратство, як може здатися на перший погляд. Безос здає свою нерухомість в оренду. А його дружина до 2013 року сама возила 4 дітей в школу, а Джефа висаджувала по дорозі біля офісу. Гадаєте що це була велика і шикарна машина? Ні, звичайна і практична Honda.

Вам буде цікаво:

“Марк Цукерберг: 10 цікавих фактів про мільярдера”

6) Корпоративний паркінг

Співробітники Amazon платять за корпоративну стоянку самі. Так само як і вдома, в офісі Джеффрі не любить витрачати свої гроші даремно. Його співробітники паркують машини на стоянці компанії платно, щодня віддаючи частину своїх грошей назад в Amazon. Сам Безос теж влаштував в офісі просте життя: не балує себе шикарно обставленим кабінетом і дорогими іграшками. А в першому офісі, де влаштувався Безос для роботи над Amazon, свій стіл він змайстрував сам. Він був зроблений з дерев’яних дверей, які Джеф купив в сусідньому магазині.

7) Вибирав жінку з розумом

Він вибирав супутницю з розумом і винахідливістю. В молодості друзі Безоса кілька разів влаштовували йому побачення наосліп, тому що хлопець був «незграбним в спілкуванні з дівчатами». Джеф Безос погоджувався сходити на побачення, тільки якщо супутниця відповідала його особистим вимогам: розумна та винахідлива. «Якби я хотів, щоб ця жінка звільнила мене з в’язниці в країні третього світу, вона б змогла це зробити», – говорить Безос. Не тільки винахідлива, але і смілива Маккензі Таттл, на якій одружився Безос, сама спочатку запросила його на ланч. Вони побралися через 3 місяці після знайомства, а одружилися – через 6. Вона поїхала в Сіетл разом з Джеффом, щоб заснувати ту саму компанію. В Сіетлі, Маккензі Безос стала її бухгалтером, і до того ж першим працівником Amazon.

8) Його жінка була примхливою

Дружина Джеффрі Безоса не захотіла видати свою книгу в його видавництві. Тепер Маккензі пише романи. Коли їй потрібен час для письменства, вона відправляється в свою невелику квартиру, а після дає почуття глави своєму чоловікові. Щоб це зробити, Джефрі Безос може навіть скасувати важливі плани. Втім, хоч чоловік і читає манускрипти, Маккензі Безос не віддає свої романи в видавничий дім Amazon. «Ми називаємо її рибкою, яка від нас вислизнула», – говорить Джефф про свою дружину.

9) Ніколи не назначає ранкових зустрічей

Безос ніколи не призначає ранкових зустрічей, щоб снідати разом з сім’єю. З усіма бізнес-партнерами він зустрічається в обідній або інший час, а час для сніданку жертвує дружині і дітям. А ввечері, після вечері, Безос завжди миє посуд. Просто щоб зробити приємне Маккензі. «Я впевнений, що миття посуду – це найсексуальніше, що я роблю», – зізнається Джеффрі. А його діти та дружина Макензі тільки раді увазі, яку він їм приділяє.

10) Діти Джефа Безоса мають доступ до любих іграшок

Всім дітям Безоса з раннього віку дозволено грати з будь-якими гострими предметами в будинку. У Джефрі четверо дітей: троє синів і дочка, яку пара удочерила з Китаю. Всім їм з дитинства було дозволено експериментувати з усім, що вони могли знайти в будинку, навіть з гострими і небезпечними інструментами. На думку підприємця, це заохочує їх цікавість і допомагає їм розвивати винахідливість. Джеф Безос вважає, що вміння винаходити і ризикувати – це ключова якість в бізнесі та в житті.

Facebook Comments
Джеф Безос: 10 цікавих фактів з життя засновника “Amazon”
Догори