10 скарг на авторське право

авторське право

Авторське право або 10 прикладів людської жадності

Авторське право стало дійсно розвинутим з тих часів, коли ми почали використовувати інтернет. Зараз буде набагато тяжче “поцупити” чужу пісню або відео і залишитись непокараним. YouTube навчився добре розбиратись із такими матеріалами та нещадно блокує їх. Але подекуди ця історія із захистом прав доходить до маразму. В інтернеті тепер блокують навіть те, що здавалося б років 5-10 тому було просто неможливим.

Неочікувані скарги на авторське право

Скарги на ці звичні речі стали можливими завдяки жадності людей, які мають хоч якийсь вплив в інтернеті та поза його межами. Тепер завантажуючи власно зняте і змонтоване відео на YouTube або Facebook, будьте готові отримати скаргу на авторське право від будь якої мало відомої компанії або інтернет користувача. В даному чарті зібрані самі неймовірні та неочікувані скарги, метою яких був захист персонального авторського права.

Авторське право у відеоролику з котом, який мурчить

10. Авторське право у відеоролику з котом, який мурчить.

Користувач YouTube дістав лист від сайту в 2015 році. В ньому говорилося, що одне із його завантажених відео було видалене. Причиною була скарга від компанії EMI Music яка побачила у відеоролику цього користувача плагіат на одну із власних пісень. Це було досить дивно, тому що сам ролик являв собою годинний запис із котом який мурчить. Користувач завантажив це відео за рік до отримання скарги. Ну дуже зрозуміло чому відео було заблоковане EMI Music або YouTube. Чому алгоритми YouTube показали, що це відео із котом який мурчить дуже схоже на один із хітів того літа? Відповідь на це загальне запитання так і залишиться в невизначеності. YouTube одразу ж видилив це відео із сайту та залишив власника без монетизації власного каналу.

Заборонена фотографія іграшки із Star Wars

9. Заборонена фотографія іграшки із Star Wars.

У 2015 році, учасник фан групи Star Wars на Facebook придбав іграшку одного із персонажів цієї саги у Walmart та завантажив її на сайт. Собі на подив, уся группа в Facebook була заблокована. Іграшка яку він купив не повинна була йти на продаж аж до наступного дня. Виявилося, що автор тим що він завантажив фото іграшки на Facebook порушив авторське право корпорації Disney. Боси компанії не хотіли, щоб хто не будь знав як виглядає ця іграшка, аж до того моменту поки вони самі не почнуть її продавати. Вони аргументували свою скаргу тим, що людина порушила їхні права коли показала зображення іграшки у себе на сайті. Це реально смішно, можна подумати це настільки важливо, що світ би перевернувся. Але ні. Фан цієї саги був збентежений але він був змушений видалити це фото.

Світлини де зображена їжа

8. Світлини де зображена їжа.

Якщо ви один із поціновувачів Instagram, який не прогавить моменту щоб виставити зображення свіжоприготованої їжі у себе в профілі, то вам точно не варто їхати в Німеччину. У випадку, коли ви зробити фото їжі в Німеччині, то головний шеф кухар буде мати повне право подати на вас скаргу в суд та без сумнівів виграє. Уявіть собі, що цим ви порушуєте його авторське право на ваш стейк або тістечко! З 2013-го року закон Німеччини говорить, що шеф кухар будь якого закладу може захищати власну честь у суді, якщо він буде бачити отаких “інстаграмщиків” у себе в закладі. І це в порядку речей, навряд чи ви побачите багато німців, які фотографують їжу та викладають світлини до Instagram. Якщо ви хочете зробити світлину із приготованими наїдками то мусите запитати дозволу у шеф повара закладу. Це головне та єдине правило яке ви мусите зробити.

Читати більше:

Заборона на створення плейлисту на Spotify

7. Заборона на створення плейлисту на Spotify.

Британська рекордингова компанія засудила Spotify в 2013 році через плейлисти, які генеруються користувачами. Вони не володіли такою важливою річчю як авторське право на ці пісні і не могли подати офіційну заяву на Spotify. Даній компанії просто не було до вподоби як саме користувачами було організовано їхні плейлисти. Користувачі Spotify зробили плейлисти, які вміщали деякі пісні що належали Ministry of Sound. Але пісні не належали їм і користувачам було цікаво організувати власну музику в оригінальному порядку. В результаті суперечки між Spotify та Ministry of Sound всі плейлисти із суперечливими піснями було назавжди видалено. Але Ministry of Sound не було задоволене фактом виграшу від Spotify. Щоб закріпити переможний ефект вони зробили зробили цікаве рішення у вигляді власного дадатку, який з часом повністю витіснив з ринку компанію Spotify.

Невдача молодої дівчини з власним іменем

6. Невдача молодої дівчини з власним іменем.

В 2014 році великобританія по імені Лаура Елізабет Скайвокер Метьюс пробувала поновити власний паспорт та додати додаткове друге ім’я. Але це їй не вдалося через те, що її ім’я порушувало персональні авторські права. Будучи до кінця чесним ім’я Скайвокер не є ї справжнім іменем. Вона додала його в 2008 році заради сміху. Після цього вона отримала нову банківську картку, водійські права та усі інші додаткові документи з цим новим іменем. В цей час паспортний стіл відмовився надати паспорт цій дівчині мотивуючи це тим, що воно порушує чужі права. Незважаючи на це дівчина найняла адвоката та відстояла право на цей паспорт та власне ім’я. Він зробив для неї справжній добрий вчинок, коли відстояв право на нове ім’я що можна було використовувати в повсякденному житті.

Постійне намагання полагодити власні трактори

5. Постійне намагання полагодити власні трактори.

Велика кількість фермерів б’ється з компанією John Deere за право власноруч ремонтувати власні трактори. Їх новітні трактори йдуть в комплекті із вбудованим комп’ютером, який моніторить роботу двигуна та забороняє фермерам власноруч ремонтувати ці трактори. Ці комп’ютери є новітньою технологічною розробкою що фіксує абсолютно всі дії що проводяться всередині. Як же проводяться дана робота по ремонту тракторів John Deere? У випадку поломки фермер повинен чекати на працівника авторизованого сервісного центру John Deere. Він повинен вставити в даний комп’ютер спеціальний ключ, оренда якого коштує $230. Крім цього вони повинні платити $130 за кожну додаткову годину його роботи. Фермери можуть зламати цей коди за допомогою спеціального програмного забезпечення, але компанія ретельно моніторить всі випадки із спробами злому системи захисту John Deere.

Читати більше:

Навчати людей тому, як можна полагодити техніку Apple

4. Навчати людей тому, як можна полагодити техніку Apple.

Льюіс Россман заробляє собі на життя тим, що вчить людей як ремонтувати електроніку за допомогою YouTube відео. Але як тільки він виклав відео із інструкцією як можна відремонтувати MacBook від Apple то він майже втратив усе. В 2016 році Apple надіслала Россману листа з низкою погроз. В них було сказано що чоловік порушує авторське право компанії показуючи схему їхній ноутбуків. Деталі письма назавжди залишаться невідомими але Apple погрожувала чоловіку наче терорист і запевняла що викине його з бізнесу та закриє його YouTube канал. Але Россману всетаки пощастило, тому що Apple в той час мала судову тяганину із ще низкою аналогічних бізнесуів і просто забула про нього.

Авторське право в публікації законів штату Джорджія

3. Авторське право в публікації законів штату Джорджія

Одне з найдивніших пунктів цього чартку, це публікація законів штату Джорджія. Вони захищені від стороннього втручання. Тобто вам не можна публікувати ці закони а якщо ви це зробите то порушите авторське право в даному штаті. Якщо ви хочете їх почитати то можете купити надруковану копію за $1200 або цифрову копію за $1259. В іншому випадку чекайте на неприємні проблеми із законами цього штату. Одним із інформаційних активістів, які спробували щастя був Карл Маламуд. Він думав що усі можуть мати право на те, щоб прочитати закони їхнього штату і купив собі копію цих законів. Він відсканував їх та виклав в мережу Інтернет. Керівництво штату Джорджія було іншої думки та надіслало йому юридичні скаргу. Це відбулося в 2015 році. Почитати закони цього штату можна тільки в неофіційній версії без анотацій. Якщо ж хтось захоче отримати іншу версію, то зовсім скоро буде мати справу з юристами цього штату.

Фотограф яка використала власне фото

2. Фотограф яка використала власне фото

У 2016 році Керол Хайсміт отримала листа із скаргами на авторське право від компанії Getty Images. В листі вони скаржились на те, що вона зняла вищеподану світлину яку виклала у себе на сайті. Це було дивно тому що вона зняла цю фотографію власноруч і про які взагалі права цієї компанії йшлося? Декілька років до того, Хайсміт дала в безкоштовне користування 100,000 фотографій в Бібліотеку Конгресу. Це була сама щедра пожертва такого плану за усі роки існування цієї бібліотеки. Коли ж ми подивимося на вчинок Getty Images то можемо бачити один із самих поганих вчинків довбаної корпорації яка намагається нажитися на чужій роботі. Суд був на стороні Getty Images. За його думкою персональні вебсайти є комерціалізованими і кожен хто викладе туди ту чи іншу світлину мусить платити Getty Images за їх використання.

Авторське право у короткому відео вкраденому творцями Family Guy

1. Авторське право у короткому відео вкраденому творцями Family Guy

В одному із епізодів популярного американського мультсеріалу Family Gu(Гріфіни) герої просто обговорювали одне із відео, які були завантажені на YouTube. Вони мали кумедний одяг та із захопленням говорили про стару відео гру під назвою Double Dribble. На відео був повністю відсутній будь монтаж. Єдиною річчю, яка відрізняла це відео від оригінулу були коментарі від Family Guy. Вони дозволили собі не питати не це дозволу і потім це стало їм боком. Якимось чином компанії Fox вдалося подати скаргу в Ютуб на дане відео. Отримавши від компанії дану скаргу на авторське право, адміністрації даного ресурсу не лишалося нічого як видалити даний відеоматеріал.

Facebook Comments
10 скарг на авторське право
Догори