Китайський уряд та його заборони

китайський уряд
Додому » Китайський уряд та його заборони

10 речей які заборонив Китайський уряд

Цензура в піднебесній є дуже важливим аспектом життя людей. Вони слідують та поважають правила власної Батьківщини. Китайці як слухняний народ поважають та слідують Китайський уряд. А він в свою чергу пропонує для них закони, які часом забороняють досить звичні та на перший погляд невинні речі.

Китайський уряд забороняє 10 безневинних речей

Деякі західні компанії, такі як Google або Facebook , повністю покинули цю країну. Причиною тому стала заборона на їхню діяльність, яку ввів Китайський уряд. Вони покинули цей ринок та залишили його для китайських компаній, які зазвичай легкістю керуються урядом Китаю. До слова, в цій країні є заборони і поза межами інтернету. Здавалося б це самі звичайні речі, які нікому не наносять шкоди але вони все одно були заборонені.

китайський уряд

10) Китайський уряд заборонив Хіп-хоп

Пісні та виконавці жанру хіп-хоп були заборонені в Китаї через певні причини. Сама заборона була здійснена за ініціативи Державної адміністрації із питань Преси, Радіомовлення та телебачення. Вони стверджували, що хіп-хоп артисти відмовились слідувати тим нормам поведінки які пропагувала правляча “Китайська Комуністична Партія”. Згідно із забороною, усім медіаресурсам було заборонено писати, говорити або показувати артистів норми поведінки яких відрізняються від норм поведінки правлячої комуністичної партії. Декілька тижнів після уведення “хіп-хоп санкцій”, в Китаї попали під повну заборону два популярних хіп-хоп артисти Wang Hao aka Pg One та Zhou Yan aka Gai. Вони були заборонені урядом через аморальну повідінку та образливі тексти. У підсумку можна сказати лиш те, що у всіх цивілізованих країнах такі заборони були б чудним та неймовірним фактом але не в Китаї. Там власні правила, які диктуються комуністичною партією.

китайський уряд

9) Заборона від уряду Китаю на подорожі в часі

Фільми і телесеріали, які темою яких є подорожі в часі були заборонені в Китаї від квітня 2011 року. За думкою уряду даний крок був необхідним тому, що фільми де зображаються подорожі в часі дуже часто неправильно показують правдиві історичні факти та шкодять авторитету справжньої історії Китаю. Заборона прийшла в тому момент, коли фільми про подорожі в часі набувають популярності. Їхня тема була наступною. В даних фільмах йшлося про героїв, що телепортувалися з новітнього Китаю в древній Китай. Як правило ті чи інші події, що відбувалися в Древньому Китаї могли з легкістю моделюватися. Такі чудеса не влаштовували Китайський уряд, і вони прийняли рішення заборонити дані фільми. Причиною стали великі побоювання чиновників, що народ почне сприймати історію власної країни в неправильному розумінні.

китайський уряд

8) Плітки про відомих людей під жорсткою забороною

На початку літа 2017го, декілька китайських блогів та соціальних медіа ресурсів які були сфокусовані на плітках про відомих людей містичним чином зникли. Пізніше став відомим той факт, що ці блоги заборонив Китайський уряд. Як же розвивалась ця історія? В 2017 році урядовцями було скликано збори де були присутні керівники передових інтернет компаній України. Їм було надано список, де знаходились 60 інтернет блогів та видань що підпали під санкції. Дані ресурси повинні були закрити. Тут було порушення свободи слова у чистому його вигляді, але керівники країни на повному серйозі вважали що вони роблять добрий вчинок для народу Китаю. Самі урядовці говорили, що дані ресурси повинні бути закриті через те, що вони не пропагують справжні людські цінності.

Читати більше:

китайський уряд

7) Китайський уряд заборонив реінкарнацію

Урядом піднебесної була заборонена реінкарнація. Це коли людина помирає і повертається до життя уже в іншому тілі. Тому всі хто хоче бути реінкарнований повинен брати офіційний дозвіл в чиновників. Дане питання регулюється Китайською державною адміністрацією по релігійним правам. Незважаючи на всю абсурдність цієї заборони, вона має під собою політичне та релігійне підґрунтя. Воно спрямоване на всіх жителів Тибету і Далай Ламу в особливості. Він є відомою історичною постаттю, духовним та політичним лідером жителів Тибету та послідовників Тибетського Буддизму. Вони ди цих пір переконані, що Далай Лама має здатність до реінкарнації після власної смерті. Контролюючи процес реінкарнації урядовці можуть призначати наступного Далай Ламу так, щоб це приносило їм політичний зиск. Як тільки Далай Лама помре, то Китайський уряд матиме можливість на державному рівні контролювати тибетців та їхню віру.

китайський уряд

6) Гра слів під забороною

Всі каламбури та своєрідна гра слів заборонена на усій території Китаю. Ці каламбури дуже широко використовуються в китайському сегменті інтернету. Вони застосовують коли автори тої чи іншої інформації подають китайські слова або букви так, щоб вони набували іншого значення. Китайський уряд доводив правоту цієї заборони наступним тезисом. Він говорив що ця заборона необхідна, по причині викривлення розуміння того чи іншого слова або виразу. В результаті цього, в людей а особливо дітей міг виникнути “культурний та лінгвістичний хаос”. Незважаючи на це, дана заборона абсолютно не заважали розвиватись культурі такої країни як Китай. Вона всього лиш забороняла користувачам інтернету за допомогою цих видозмінених виразів обходити цензуру та брехати власному керівництву країни.

5) “Я не згоден”

У березні 2018 го, Китайський національний Конгрес проголосував за певні зміни в конституції. В даній зміні говорилось про те, що президент міг займати власну посаду лише терміном на 5 років. Іншими словами, дана зміна до закону давала можливість теперішньому президенту бути на чолі країни довічно. Багатьом жителям країни не сподобалась дана ініціатива політичного керівництва країни. Вони виступили з відкритою критикою данного рішення. Нерозуміння та негативні емоції громадян країни можна було побачити в усіх соцмережах та основних політичних сайтах. Вони продовжували “віртуальний бунт” доки в мережі заборонили фразу “Я не згоден”. Китайський уряд увів це обмеження, щоб контролювати настрої людей. В результаті люди, які писали в інтернеті коментарі з такою фразою отримали повідомлення про помилку у відповідь на власний меседж. В цілому, це було дуже непопулярне рішення і здавалося б навіть, що та річ яку заборонили живі люди то штучний інтелект ніколи б не заборонив.

китайський уряд

4) Китайський уряд заборонив Вінні Пуха

Політичним керівництвом піднебесної було заборонено героя мультфільмів Вінні Пуха, після того як громадяни помітили його подібність до теперішнього президента Сі Дзіньпіна. Зважаючи на тотальну цензуру в інтернеті, китайські користувачі змушені були вигадувати шляхи для її обходу. Одним із таких шляхів є використання слів для позначення тієї чи іншої особи або події. Для теперішнього президента Сі Дзіньпіна людьми використовувався Вінні Пух. Дана заборона не була поодинокою. Політичні керівники країни забороняли Вінні Пуха ще раніше. Наприклад коли Комуністична партія Китаю готувалась до важливого міроприємства і боялась, що в інтернеті спливуть провокуючі фото з Сі Дзіньпіном та Вінні Пухом.

китайський уряд

3) Неможливість проводити стріми

Геймерам в цій країні не позаздриш, так як Китайський уряд заборонив проводити стріми наживо. Така подача інформації розцінювалася політиками, як абсолютно новий тип контенту який доволі складно регулювати. Саме це було однією із причин. Політики хотіли таким чином очистити китайський інтернет від контенту, який на їхню думку не відповідає загальноприйнятим нормам моралі. Обмеження на проведення стрімів було введено в червні 2017 року. Воно поширювалося на Weibo, аналог китайського Твіттера та два відеосервіси на кшталт американського YouTube. Стріми завойовували неабияку популярність так як використовували технологічні розробки, що ніяк не керувалися керівництвом країни. Наприклад відеосервіс ifeng проводив онлайн трансляцію останніх президентських виборів США, що недозволялося і було заборонено.

китайський уряд

2) Буква “Н” поза законом

Літера “n”, 14та літера в Англійському алфавіті стала ще однією жертвою могутньої та всеохоплюючої китайської цензури. Дана заборона на використання цієї літери вступила в силу, коли Китайський уряд виключив із закону пункт де говорилося про президентські вибори. Йдеться про можливість бути на даній посаді більше чим два терміни по 5 років. В математиці китайці використовують букву “n” як увесь світ використовує букву “x”. Тобто людьми дане сполучення буде розцінюватися як щось невідоме та неозначене. Коли китайці б говорили про кількість термінів Сі Дзіньпіна при владі, то вони б отримали неозначене число. А це було недопустимо з боку політичних керівників країни. Проте заборона не була довговічною. Політики зрозуміли, що буква “n” використовується і для інших речей та знову дозволили її.

китайський уряд

1) Китайський уряд заборонив релігію

Китай визнає себе як націю атеїстів. Незважаючи на це, уряд дозволяє власним громадянам свободу вибору будь якої релігії. Однак діючі та минулі члени комуністичної партії не повинні брати участь у Falun Gong, що розцінюється керівниками країни як небезпечний злий культ. Так звана “свобода вибору релігії” є суцільною брехнею тому, що політиками країни дане питання суворо регулюється. У випадку будь-яких ідеологічних розбіжностей, вони одразу блокують дану релігію на території країни якщо вона не відповідає їхній меті. Китайський уряд також контролює релігійні книжки, традицій та місця поклоніння. Він не вагається накладати обмеження, якщо це насправді необхідно. Також політиками регулюється видача Біблій та призначення дати на те чи інше свято.

Facebook Comments
Китайський уряд та його заборони
Догори