Кіногерої нашого часу

кіногерої нашого часу

Кращі кіногерої сьогодення

Іноді кіногерої фільмів виявляються настільки яскравими, цікавими, та розкритими або, навпаки, загадковими, що здається без них кращі фільми втратили б свою «родзинку» і їх було б абсолютно нецікаво дивитися. За своє життя я передивився сотні кінострічок і в мене вже склався власний список кіногероїв, які внесли вагомий внесок в моє світосприйняття та загальний розвиток. Зараз я пропоную вам ознайомитися з цим списоком та покращити загальні знання новими фільмами та захоплюючими кіномоментами.

Топ-10 кіногероїв нашого часу

Кіногерої з цього списку певною мірою внесли свій вклад в розвиток не одного покоління. Не має сумнівів що всі ці фільми можна віднести до категорії розваги. Але тим не меньше, в кожному із героїв цього списку є щось глибоке, людяне і таке рідне. Перед початком цього допису, хотів би попросити написати або доповнити цей список власними героями із улюблених кінострічок.

Джон Маклейн  кіногерої нашого часу

10) Джон Маклейн

“Йо-хо-хо, покидьок!” – Джон Маклейн

Ця роль зробила Брюса Вілліса мегазіркою. Джон Маклкейн повинен був стати міцним персонажем, інакше Ганс Грубер перетягнув би на себе всю увагу глядача. А це погано – коли злодій перетягує на себе всю увагу. На щастя, Джон виявився тим, що треба: він багато матюкається, постійно відпускає жарти, завжди готовий натиснути на курок, з огидою ставиться до усіх терористів. Одна з головних якостей це його непохитний дух, який нічим не зломити. Мало того, що Макклейна важко вбити 🙂 В “Міцному горішку” він проявив набагато більше глибини та душевної непохитності, аніж ми очікували від героя бойовика вісімдесятих.

Кращий момент в “Міцному Горішку”: Його емоції, коли він зустрічає сержанта Пауелла. Важко уявити, щоб Арні зробив подібне.

 Нео відомі кіногерої нашого часу

9) Нео

“Зараз я покладу слухавку, і потім покажу людям те, що ви хотіли приховати, покажу їм світ … без вас, світ без диктату і заборон, світ без кордонів, світ, де можливо все. Що буде далі – вирішувати нам”. – Нео

Будь який справжній кіногерой повинен мати достойну подорож – ну ви знаєте, важкий початок, моторошні перешкоди і всяке таке. Але Подорож Нео, або Томаса Андерсона всередині Матриці сильно відрізняється від звичного. Він прокинувся з власного світу в зовсім інший, і навчився контролювати його. Його наставник Морфеус вірить, що він “Обраний” .

Кращий момент “Матриці”: Нео показав нам Матрицю в її справжньому вигляді. І навчився зупиняти кулі. Рукою.

кіногерої як Форрест Гамп

8) Форрест Гамп

“Життя це як коробка шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, яка начинка тобі попадеться”. – Форрест Гамп.

Приємно бачити коли кіногерої на зразок Форреста Гампа виграють такі високі позиції. І ви знаєте, є за що! Форрест встиг побути футболістом, героєм війни у Вєтнамі, членом збірної США з пінг-понгу, мільйонером з обкладинки “Fortune”, і навіть газонокосильником. Роль, яка принесла Тому Хенксу Оскара, показала нам Форреста Гампа більше, ніж просто ідіотом. Він виявився володарем настільки великого серця, що воно замінило йому відсутність інших навичок. І з тих пір, як ми подивилися на світ очима Форреста Гампа – він уже ніколи не стане таким як раніше.

Кращий момент кінострічки: пригоди Гампа у В’єтнамі. Хоча б тому, що це породило франшизу популярного у всьому світі ресторану.

Термінатор T-800 улюблені кіногерої

7) Термінатор

“Я повернуся” – Термінатор

У чому особлива іронія долі? О-Джей Сімпсон відмовився від головної ролі холоднокровного робота-вбивці в рукавичках. Тому Джеймсу Камерону довелося запросити на роль нашого улюбленого австрійського культуриста. І це стало найкращим ходом в його кар’єрі. Комбінація непримиренності Великого Арні (Кемерон особисто вчив його НЕ моргати під час пострілів). Його висіченого в граніті австрійського акценту, який додав рідкісним діалогам справжньої загрози. І звичайно ж, неповторний зовнішній вигляд – все це зробило Термінатора моторошно лякливим і переконливо безупинним. Кіногерої на кшталт Термінатора змушували мене прокидатися в дитинстві щоб передивитися ще один раз цей без сумніву чудовий фільм.

Кращий момент “Термінатора”: Різанина в поліцейській дільниці, де Арні Т-800 довів що його не можна зупинити. З ним не домовитися. Він не відчуває болю, страху або жалості.

хрещений батько Віто Корлеоне

6) Віто Корлеоне

“Справжній чоловік той, хто приділяє увагу сім’ї”. – Віто Корлеоне

Для тих, хто дивиться “Хрещеного Батька” вперше, стає сюрпризом, що Дон Віто не займає головне місце в фільмі. Майкл, молодший син Дона, з’являється в кадрі частіше всіх. Але саме не зважаючи на це, дона Віто Корлеоне люблять найбільше. Як людину, настільки благородну і віддану великій родині. А те що він голова величезної кримінальної імперії більше нікого не хвилює. Можливо це якось пов’язано з нашим почуттям безпеки. Марлон Брандо грає одну з “головних ролей життя” – за моїми скромними підрахунками, у нього таких близько півтора десятка. І там є відмінна паралель «старого». Такі кіногерої як Аль Пачіно, Джеймса Каан, Казале, Шир та Дюваль отримували увагу та любов глядачів завдяки цій паралелі.

Кращий момент стрічки: Після виходу на пенсію, Дон Віто пояснює Майклу, що будуть робити його вороги. Що вони скажуть, що зроблять, і з якого боку нападуть.

Еллен Ріплі та фільм Чужий

5) Еллен Ріплі

“Відійди від неї, ти стерво!” – Еллен Ріплі

Саме високе місце персонажів цього списку отримує Сігурні Уівер. Офіцер Єллен Ріплі звичайно головна героїня стрічки “Чужий”. Та хоча актриса Сігурні Уівер виконує свою роботу бездоганно, фільм має досить багато звичних стереотипів фільмів жахів. “Чужий” має багато криків, велику кількість біганини та привселюдний показ жіночої білизни та багато подібних дрібниць. Тільки в “Чужих” персонаж Ріплі стає більш багатовимірним. Спочатку вона переживає нервовий зрив, і її життя розбите зустріччю з хеноморфом. Ріплі відроджується, тільки коли материнський інстинкт змушує її пройти через пекло, щоб врятувати сурогатну доньку, Ньют. Це роль мрії для Уівер, яка показала обидві сторони Ріплі, м’яку і войовничу, і з приголомшливою упевненістю.

Кращий момент фільму: Королева Чужих проникає зайцем на корабель, і вже через секунду збирається вбити Ньют … Тут відчиняються двері, і Ріплі – з рішучим виразом на обличчі – натискає кнопку Power. Відійди від неї, ти стерво!

Капітан Джек Спарроу Пірати Карибсього Моря

4) Капітан Джек Спарроу

“Мій корабель незрівнянний та гордий. І він мало не величезний! І він … поплив”. – Капітан Джек Спарроу.

Якби Джонні Деппу сказали до того, як він відкрив сценарій “Піратів Карибського моря”, що кіно, створене за мотивами атракціону в парку Діснея, принесе йому одного з його найбільш незабутніх персонажів, він напевно розсміявся б вам в обличчя. І тим не менше, ось він перед нами: стильний, кострубатий, постійно невпевнений Джек Горобець. Він вже існував десь на цих сторінках, але тільки геній Деппа втілив цю особистість. Скориставшись голосом і зовнішністю свого приятеля, Кіта Річардса. Так з’явився Капітан Джек Воробей, який і приніс “Піратам” цей надзвичайний успіх. На жаль, у другій і третій частинах Джека Горобця стало менше через любовну історії Орландо Блума і Кіри Найтлі, і це не пішло сиквелам на користь. Помилка, яку Дісней І Джеррі Брукхаймер спробували виправити в 4 частини Піратів.

Кращий момент “Піратів”: Його п’яне, розгублене обурення, коли Джек виявив, що Елізабет Суонн спалила весь його ром.

Доктор Ганнібал Лектер мовчання ягнят

3) Доктор Ганнібал Лектер

“Я хотів би поспілкуватися довше, але у мене на вечерю буде старий товариш”. – Доктор Ганнібал Лектер

Відомий соціопат, якого тримають у в’язниці як трофей, безумовно не схожий на ту доглянуту, непоказну людини, яку ви очікуєте побачити в кінці цього сирого коридору. Все це вже було в романі в Томаса Харріса. Ентоні Хопкінс привніс сюди цей моторошний спокій, це нервуюче відчуття холодного, спокійного розрахунку. Все тому, що наш погляд на нього формується розповідями про його всезагальну популярність. Все, що Лектеру потрібно – це дочекатися вашої помилки. І у нього вистачить терпіння. Іноді більше тварина, аніж людина – він ніколи не демонстрував це краще, ніж в оповіданнях про свої людожерські пригоди. В “Ягнятах” характер Лектера залежить від хорошого контрасту, і тому багато в чому зобов’язаний добре прописаному персонажу Кларисси. Що ми виграємо як аудиторія – чудово збалансовані, ретельно створені відносини між ними, перш ніж історія покотилася вперед і почалося таке …

Кращий момент стрічки: Кривава втеча Ганнібала Лектера

Джокер Хіта Леджера

2) Джокер (Хіта Леджера)

“Я – агент Хаосу”. – Джокер

Для нього немає мети, немає причини – тільки пристрасть до руйнування, хаосу і знищення. Це найстрашніший екранний псих за довгі роки. Джокер Джека Ніколсона, теж був психом, але він грав білолицього, красногубого, зеленоволоса клоуна для сміху. А Джокер Леджера підступно залазив нам під шкіру – своїм зміїною отруйною мовою, крупними планами та холодними мертвими очима. Він – невпинна сила природи та приголомшливе свідоцтво таланту актора який пішов від нас так рано. Такі кіногерої як Джокер є дуже знаковими для уього кінематографу.

Кращий момент фільму: Джокер таємно попав на зустріч гангстерів під виглядом трупу. І показав магічний трюк “Я змушу цей олівець зникнути”. І у нього вийшло! Убивчо-неповторний магічний трюк. Пам’ятаєте цей момент друзі?

Кіногерої як Тайлер Дерден "Бійцівський Клуб"

1) Тайлер Дерден

Ти – це не твоя робота, твої гроші в банку, твоя машина, твій гаманець. І твої срані хакі. Ти – це співаюче і танцює лайно. – Тайлер Дарден

Тайлер Дерден нехороша людина. Він помочитися в ваш суп, переспить з вашою дівчиною, зробить мило з вашого жиру, зробить бомби з вашого мила, і поб’є вас до напівсмерті. Як не дивно, але такі кіногерої є обожнювані в наш час і всупереч всім законам логіки, саме його було обрано найкращим героєм кінематографу всіх часів та народів. І чесно кажучи, можна зрозуміти чому. Є стара приказка про Джеймса Бонда: “чоловіки хочуть бути ним, жінки хочуть переспати з ним”. Герой Дердена у виконанні Бреда Пітта втілює все це, і навіть краще, ніж сам Бонд. Він неповторно стильний, непохитно крутий, і небезпечно харизматичний. Він і бог, і рок-зірка, і природжений лідер. Він не пов’язаний нічим. Його его – це чудовисько, і це точний образ сучасної людини – чи то, як сучасна людина хотіла б бачити себе. Він виглядає так, як ви хочете виглядати, він трахається так, як ви хочете трахатись, і його неможливо забути. Перше місце? Він заслужив його. Абсолютно.

Кращий момент “Бійцівського Клубу”: Перша ніч в Бійцівському Клубі, коли Тайлер вимовляє невелику промову про його правила … Ну ви знаєте 🙂

Facebook Comments
Кіногерої нашого часу
Догори