Ігри на Денді

ігри на денді

Кращі ігри на Денді

З кожним роком комп’ютерні ігри стають все краще та краще. Цей факт є очевидним та нікого не заставить сумніватися. А хто пам’ятає як діти 90х любили 8-бітні ігри на денді? Сьогодні розробники ігор на ПК, PS4, Xbox і тд. детально промальовують графіку, вдосконалюють сюжет, доводять до ідеалу ігрових персонажів та втілюють в життя додаткові ігрові режими. Все це робить віртуальний світ надзвичайно заманливим та за улюбленими забавками хочеться сидіти все більше та більше. Ну а власне з чого ж все починалось?

Діти, які росли в 90-х роках, добровільно вступали в ряди “геймерів”, просиджуючи час за іграми в Dendy (Nes або Nintendo). В той час дітей так сильно манила примітивна графіка 8-бітних приставок, що прогуляти уроки заради гри в танчики було святим ділом. Денді-ігри залишили вагомий слід в нашій пам’яті, а сьогодні ті часи згадуються з радістю та ностальгією!

Топ-10 кращих ігор на Денді

Скільки приємних емоцій, скільки спогадів … Все таки, сучасні геймери стали надто вибагливі. Різноманітність «крутецьких» ігор нас розбалувала. Тому багато хто з нас і віде себе зверхньо при оцінці багатьох ігрових проекту. А прямо зараз я підготовував для вас крутий чарт де ви зможете знайти кращі ігри на Денді вашого дитинства!

10) Top Gun

Ця геніальна трилогія дозволяла відчувати себе справжнім асом вже у віці 7 або 10 років. Перший ТопГан був хорошим. Другий – нічим не гірше. Хоча «смугаста» земля і вода трохи дратували, але це з надлишком окупалося різноманітними місіями та відмінним мультиплеєром. Досить мало 8-бітних ігор можуть похвалитися таким просунутим режимом багатокористувацької гри як Top Gun. Екран поділявся на 2 частини і можна було творити що завгодно, не “прив’язуючись» до місця розташування напарника.

Завжди вважалося, що посадити літак в TopGun – щось нереальне. А адже це було обов’язковою умовою закінчення кожної місії. Насправді на екрані були цілком зрозумілі підказки від бортового комп’ютера: з якою швидкістю, на якій висоті і під яким кутом необхідно триматися, щоб успішно приземлитися. Можливо, багато хто з нас були просто занадто малі, щоб прийняти до відома підказки на англійській мові але тим не менше вони постійно слугували підказкою тим хто хоч трохи знав англійську.

Що реально було складним в першому Top Gun так це дозаправка. Справитися з нею могли лише одиниці. В другій частині від неї відмовилися, але в третій знову все ускладнили. Для приземлення необхідно було самостійно випускати шасі та піднімати закрилки. В результаті 3 життя, відведені гравцеві на самому початку гри, закінчувалися досить швидко, не даючи можливості пройти ТопГан III до кінця.

9) Contra

«Contra» вийшла в 1988 році. Це важливо в світлі того, що її графіка завжди була гідною на тлі решти ігор на Денді. А в кінці 80-х це взагалі була казка для усіх геймерів. Цікаво, що існує японське і американське видання «Контри», і версія з США в графічному плані дещо поступається. Крім відпадної графіки, гра чіпляла різноманітними рівнями, класною музикою та простим, але цілком зручним режимом одночасної гри удвох з товаришем. І спробуй поясни сучасним школярам, що колись «Контра» – це було зовсім інше.

8) Exchitebike

Я впевнений, що до теперішнього часу Excitebike – найкраща гра про перегони на мотициклах. Чого тільки вартий редактор треків! А ці суперники, які так і хотіли підрізати або потрапити під колеса? Нескінченні трампліни, перегрів двигуна, незабутня музика … Та що розповідати, ви і так все це пам’ятаєте. Це єдина «невелика» гра, яка потрапила в наш рейтинг. Чому, спитаєте ви? Просто вона була аж занадто хороша. Судіть самі – щоб вибити їй місце в ТОПі кращих, довелося відмовитися від Аладіна, бомбермена та навіть Кота Фелікса.

7) Черепашки-ніндзя 2

Перша частина «Черепах» являла собою звичайний файтинг, в якому можна було пройти «Історію» якимось одним персонажем. Вся перша частина про пригоди черепах являла собі так звану турнірну сітку противників. З огляду на популярність однойменного мультфільму, Черепашки-ніндзя для Денді швидко набрали популярність. Тому вихід другої частини став цілком прогнозований. Тільки тепер замість звичайного файтингу перед ігроманами постала повнорозмірна аркада, в якій доведеться врятувати Ейпріл і перемогти Шредера в епічній битві на Технодромі. Цікаво, що в цій грі була реалізована система отримання досвіду за вбитих противників. Накопичений досвід давав геймерам додаткові життя.

6) Goal 3

Що не кажіть, а японці знають толк в божевіллі. Найцікавіше, що в цій грі були пенальті, які могли поставити під час матчу. Але за що і чому їх призначали – одна з найбільших таємниць минулого століття. Адже в Goal 3, який всі вважали за краще називати «Забійний футбол», не було ніяких законів. Підніжки і удари ліктями були звичайною річчю, воротарі команд суперників не рідко брали гру на себе і відправлялися в атаку, а погода нагороджувала футболістів блискавками та ураганами.

Ще однією характерною рисою японського футболу були «коронки» – індивідуальні коронні удари. В бразильців м’яч перетворювався в піранью, у монголів – в конячку, ще у когось робився невидимим. Сильним ударом м’яча можна було спокійно відправити в нокаут захисника, воротаря, а в добавок рознести ворота щент! Ніякій FIFA така видовищність і не снилася! А «фінт», який дозволяв піднятися на плечі іншого гравця своєї команди і в такому положенні прориватися до воріт? Без сумніву, Goal 3 і сьогодні є шалено веселою іграшкою для дружнього поєдинку з вашим другом.

5) Супер Маріо

В чому причина популярності Братів Маріо? Чому саме ця гра стала впізнаваною в усьому світі? Складно через 30 років дати відповідь на це питання. Але факти нікуди не дінеш: Super Mario Bros. увійшли в книгу рекордів Гіннеса, тому що свого часу в усьому світі було розповсюджено близько 40 мільйонів копій цієї гри. Популярніше Маріо є тільки тетріс. Можу сказати з впевненістю, що багато людей асоціює ігри на денді з пригодами вусатого водопровідника.

Якщо бути чесним, то багато ігор приносили більше задоволення, аніж пригоди братів-водопровідників. Але навіть в дитинстві було розуміння того, що вусатий визволитель принцес – це класика, яку знають всі. Прошу вибачення у шанувальників за те, що відсунули Супер Маріо на 5 місце. Але давайте будемо об’єктивні – він прекрасний, він популярний, але це не сама класна гра, яка була на денді.

4) Чорний плащ

У Darkwing Duck не було можливості грати вдвох – і це її єдиний мінус. Серед одиночних ігор «Чорний плащ» був найкращим. Він в тонкостях відображав всі особливості мультсеріалу – різні локації і боси були знайомі всім шанувальникам Чорного плаща. Ще однією особливістю гри була можливість самостійного вибору порядку виконання місій. На YouTube є відео проходження «Darkwing Duck» тривалістю менше аніж 15 хвилин. В простих смертних на порятунок качиного світу йшло від трьох до чотирьох годин.

3) Чіп та Дейл

Перша частина «Пригод Чіпа та Дейла» була цікава, але друга змогла її перевершити – більш яскрава графіка і продумані рівні із збереженням пропорцій реальних предметів зробили «Чіпа і Дейла» 100%-м хітом. Окремої похвали заслуговує взаємодія між 2 гравцями. Можна було «позичати» життя один у одного, «оглушити» напарника, щоб підняти його на руки і діяти на свій розсуд, або пронести наче принцесу крізь приховані небезпеки, або кинути в першого-ліпшого супротивника.

2) Battle City

Танчики не потребують жодного представлення гравцям 90-х. Нескінченна кількість рівнів, опція «будівництво» та відмінний режим гри удвох зробили Battle City справжнім хітом. Хто не грав, то не зрозуміє те почуття, коли на якомусь 99-м рівні бронебійні снаряди не тільки зносять противника, а й штаб. Мабуть жодна інша гра на Денді не могла виробляти таку кількість адреналіну як усім відомі танчики.

1) BattleToads & Double Dragon

Перша частина «Бойових жаб» вийшла в 1991 році і стала справжньою перевіркою на міцність для багатьох гравців. Різноманітність рівнів жаб’ячої аркади дозволяла повправлятися в гонках на літаючих мотоциклах, відчути себе бравим десантником, спускаючись на канаті в глибоку печеру, спробувати осідлати гігантських черв’яків та, звичайно, позмагатися з безліччю ворогів та потужних босів. Гра передбачала певну тривимірність пересування – жаби рухалися не тільки вперед / назад, але і ближче / далі від екрану.

Сиквелл «жаб’ячих боїв» BattleToads & Double Dragon, який вийшов в 1993 році, був набагато легше та закохав в себе багатьох геймерів. Насправді це не зовсім сиквелл, а скоріше кросовер – в новій грі жаби об’єдналися з хлопцями з гри Double Dragon. Хоча жабами, здавалося, грати веселіше, але різниця між ними та братами Лі була досить помітна. Біллі та Джиммі Лі рухалися повільніше, але мали більш сильніші удари у стрибку, аніж жаб’яча трійка. І вели вони себе при взаємодії з різними предметами також інакше. Власне ці та багато інших причин змусили мене поставити забавку BattleToads & Double Dragon на перше місце в чарті кращі ігри на Денді.

Facebook Comments
Ігри на Денді
Догори