Як стати програмістом ?

як стати програмістом
Додому » Як стати програмістом ?

Як стати програмістом ? Поради від програміста-початківця

Сьогодні ми живемо в часи новітніх технологій. Все навколо міняється настільки швидко що треба постійно чомусь вчитися і самовдосконалюватися. Це стосується усіх аспектів нашого життя і насамперед роботи. Я думаю що не скажу чогось кардинально нового, якщо розкажу про високі зарплати серед програмістів. Вони реально є такими тому, що в них є одна важлива перевага серед інших професій. Це створення чогось кардинально нового за допомогою власного розуму та навичок. Будь це сайт для крутої фірми, персональний блог або додаток для швейцарського банку. Всеодно ти створюєш щось особливе та цінне. Щось що буде приносити користь мільйонам людей. Ось тому власне гарних спеціалістів в галузі програмування цінять та платять їм гарні зарплати. В цьому пості пропоную розібратися із самими поширеними запитаннями на шляху до того як стати програмістом та заробляти великі гроші онлайн або працюючи на фірмі. Як стати людиною що заробляє пристойні гроші використовуючи Java, PHP, Kotlin, Ruby та інші мови програмування. Про все це і про дещо інше можна прочитати в цьому дописі.10 порад від програміста-початківця під час вивчення будь-якої мови програмуванняClick To Tweet

Корисні поради для бажаючих увійти в сферу IT

10) Яким людям підходить програмування?

як стати професійним програмістом

Робота програміста є досить тяжкою та напруженою. Це нелегко. Треба постійно бути зконцентрованим на своїй роботі і повністю віддаватися усьому, що робиться на екрані твого монітору. Необхідні 100% концентрація, уважність та уміння довго виконувати монотонну роботу. Якщо ви володієте такими базовими навичками то ви на правильному шляху.

9) Необхідність технічної освіти для старту в IT

професійні програмісти і як ними стати

Базово поширана хибна думка яка заважає сотням людей увійти в сферу IT. Для того щоб стати програмістом зовсім не потрібно закінчувати якийсь політехнічний університет Києва або Львова. Це не так. Люди які вчилися на гумантірних напрямках також можуть стати програмістами. Головне це бажання та розуміння того, що ти робиш.

8) З чогож по чати свій шлях в програмуванні

шлях в програмуванні

Тим хто є на тяжкому і тернистому шляху до того як стати програмістом я би порадив почати з чогось малого. Можна почитати що таке програмування і для чого воно потрібно. Можна ознайомитися із тим що ж вихочете робити після того, як увійдете в сферу прогрумування:

  • Створювати сайти
  • Писати додатки для андроїд
  • Розробка програмного забезпечення і тд

7) Які навички потрібно мати Junior програмісту

програмування

Джуніор програмісту потрібно мати базовий рівень із умінь та навичок які він буде розвивати під час своєї кар’єри. Існує так званий список рекомендацій для усіх айтішників. Прочитавши та ознайомившись з ними ви будете мати уявлення про те, що вас буде чекати на тернистому шляху до того як стати програмістом.

  • Реалізація простих веб-сайтів з елементами управління
  • Аналіз і пояснення поведінки простих програм
  • Працювати з масивами даних
  • Робота з функціями та змінними
  • Аналіз та побудова простих алгоритмів

6) Плюси та недоліки навчання на спеціалізованих курсах

розробка програмного забезпечення

Без жодних сумнівів тут є очевидні переваги над навчанням самотужки. Це насамперед доступність ментора або простими словами досвідченого програміста, що відповість на будь які запитання. Немаловажливим є і те, що ви будете в групі людей із спільними інтересами та вподобаннями. По статистиці з такими людьми навчання проходить швидше та у вас завжди буде можливість попитатись про незрозумілий момент у вивчення Java, Ruby, Swift або будь якої іншої мови програмування. До головних недоліків таких курсів можу віднести їх високу вартість.

5) Плюси на тадоліки навчання самотужки

самоосвіта в галузі програмного забезпечення

Навчаючись самотужки ви не отримаєте досвідченого ментора але натомість у вас буде цілий перелік додаткових переваг. Ви будете необмежені в часі під час вивчення будь якого питання. Навчаючись самотужки ви зможете починати новий матеріал не чекаючи поки збереться група та прийде ментор. Тут ви сам собі хазяїн і тут працюють виключно ваші правила. Хіба ж це не круто? Окрім цього це безкоштовно. Тому я поки вибрав для себе такий шлях до програмування так як хочу для початку мати певну базу з якою можна йти на курси. Головне мати доступ до інтернету та велике бажання. Воно в мене є. А у вас?

4) Як стати програмістом користуючись андроїд додатками

розробка андроїд додатків

На даний момент можливості навчання не обмежуються спеціалізованими курсами та самоосвітою за домашнім пк. Ви можете вчити улюблену мову програмування користуючись власним смартфоном. І не важливо що ви оберете. Навчальні матеріали по Swift, Javascript чи Java чекають вас в Гугл Плей.

3) Чи можливо увійти в IT якщо у школі були трійки по математиці

оцінювання у школі

Із слів мого товариша, який є досвідченим Java програмістом із багаторічним стажем це зовсім не обов’язково. Головне мати бажання, логічне мислення та уміння робити монотонні речі, часом годинами розбираючись в неполадках власного або чужого коду. Це є тим що потрібно мати новачку-програмісту для старту в сфері IT. Особисто він мене заспокоїв тому що в школі по алгебрі та геометрії я мав 6-7 балів а по хімії та фізиці мені ставили сімку лише за те, що я не заважаю проводити вчителям уроки 🙂

2) Розвивати базові навички програміста на популярних андроїд додатках

андроід додатки

І знову на допомогу нам прийде Google Play заглянувши в який ви зможете скачати багато корисних додатків. Вони потрібні для тренування логічного мислення та розвитку просторової уяви. Забийте в пошуку запит на кшталт programing games та підбирайте додаток на ваш смак та вподобання.

1) Що потрібно постійно пам’ятати під час навчання

мотивація на кожен день

Ставиши на цей шлях будьте готові, що вам буде тяжко. Вам буде потрібна щоденна мотивація під час усього періоду навчання. Будуть моменти коли ви захочете все покинути та повернутись до своєї роботи мотивуючи це тим, що у вас нічого не вийшло і ви хоча б спробували. Це неправильно хоча б тому, що ви забуваєте яких зусиль ви вже доклали і чого це вам коштувало. Згадали? Хочете щоб це був даремно потрачений час або хочете щоб це перетворилося на справу вашого життя? Якщо так то гайда до комп’ютерів та книжок. Адже перед нами ще багато завдянь на шляху до того як стати програмістом !

Facebook Comments
Як стати програмістом ?
Догори