Штучний інтелект та його “неймовірні успіхи”

Штучний інтелект та його “неймовірні успіхи”

Штучний інтелект та 10 випадків коли він нас налякав

Сьогодні ми з вами переживаємо епоху розвитку новітніх технологій, багато з яких використовують штучний інтелект як один з головних факторів в розвитку власного бізнесу. Його використання вже нікого не дивує, а директори технологічних компаній навіть побоюються що він може чинити небезпеку для всього людства у найближчому майбутньому.

10 випадків коли цифровий інтелект налякав людство

Штучний інтелект має великий потенціал. Він може надзвичайно покращити та спростити наше життя. Але є й інший варіант, де він може нести небезпеку для людства і в найближчому майбутньому ми на повному серйозі можемо тримати сценарій “Термінатора” у реальному житті. Ці 10 випадків пропонують вам зазирнути за ширму невідомого та дізнатись як штучний інтелект або коротко Al уже шокував людство.

штучний інтелект налякав коли він передбачив вагітність дівчини підлітка

10. Коли він передбачив вагітність дівчини підлітка

В наш час торгові центри використовують великі та потужні сервери, в центрі яких ми бачимо штучний інтелект. В цьому випадку його місією є аналізувати покупців та їхні дії, з метою збільшення продажів для окремих груп та категорій населення. Це можна прирівняти до того, як YouTube рекомендує відео орієнтуючись на історію переглядів користувача. Відомий американський торговий центр проаналізував покупки однієї із відвідувачів та визначив, що вона вагітна. Її батько, що не знав про вагітність поскаржився в адміністрацію та сказав, що дівчина отримала купони на дітей по пошті. Але все було трохи складніше, чим здавалося на перший погляд і дівчина сказала батькові що вона вагітна. Схоже що штучний інтелект знав про дівчину більше чим її батько.

штучний інтелект налякав коли переміг світового чемпіона в гру Go

9. Al переміг світового чемпіона в гру Go

Про цей випадок знають тільки ентузіасти світу нових технологій. Штучний інтелект виграв у людей в шахмати та Go. Передбачають, що йому вдасться взяти гору в 2020 році. В 1997 році в світових медіа ходив слух, що штучний інтелект переміг Гаррі Каспарова. Невдовзі, ідея того що комп’ютер може перемогти людину в шахи набирала прихильників. Тип гри, яку використовує штучний інтелект під час гри в шахи відрізняється від його гри в Go. Граючи в шахи він використовує метод bruteforce та вираховує усі можливі ходи. Гра Go є інтуїтивно проста. Тому, тут цей метод не працював. Коли Google AlphaGo виграв у чемпіона світу 2017 року Кі Джи, він прокоментував їхню гру. Чемпіон в Go сказав що глибоко шокований та вражений грою “опонента”. Він додав, що якби гра була між двома людьми то ніколи б не виникло таких ходів, які робив комп’ютер від Google.

штучний інтелект налякав як почав любити Гітлера

8. Той момент, коли він став прихильником Гітлера

Все що ви прочитаєте нижче не жарти. Все є цілком серйозно. Дана історія почалася тоді коли Майкрософт створили штучний інтелект у Твіттер акаунті, який повинен симулювати поведінку дівчини із старшої школи. Володарем аккаунта була назначена деяка дівчина на ім’я Тай. Ця тестова програма була створена для розуміння обговорень між клієнтами. Не минуло і декількох годин після запуску, і Тай неймовірно змінилась. Вона перетворилась на користувача, який любить Гітлера, має ідеї геноциду а також є сексистом. Така подія була повністю неочікуваною та однозначно чимось неприємним. В результаті компанія вибачилась за поведінку даної програми та одразу ж закрила цей проект. Пізніше вона принесла вибачення за поведінку створеного нею робота.

Читати більше:

штучний інтелект налякав коли створив та видав власний альбом

7. Створив та видав власний альбом

Штучний інтелект написав і видав власний музичний альбом. Прослухавши композиції цього шедевра ви здивуєтесь тій якості, з якою його виконували. Альбом називався “I Am Al” та був спродюсований Amper. Це музичний продюсер та композитор. До виконання цього альбому також доклала руку Taryn Southern. Amper була створена групою експертів та науковців в області комп’ютерних технологій. В серпні 2017 сингл із альбому під назвою Break Free був випущений у світ. Taryn Southern дадала до музики зробленою комп’ютером вокальні партії. Співачка сказали, що це досить незвично працювати над даним альбомом, через те що твій партнер ніколи не втомлюється та має необмежені знання в історії створення музичних композицій. Причиною чому taryn Southern взяла участь у створенні даного альбому, є те що її хлопець має безпосереднє відношення до Al та є власником декількох технологічних компаній.

Момент коли штучний інтелект майже отримав літературну премію

6. Той момент коли Al майже отримав літературну премію

Судді літературної премії Хосі Сін Їті були надзвичайно здивовані отримавши новелу співавтором якої був комп’ютер. До чого ж дійшла техніка! Письменники, будьте обачні. Дана новела була названа “The day a computer writes a novel” (укр. “День коли комп’ютер писав новели”). Дана новела пройшла перший тур національної літературної премії, що відбулася у Японії. На сьогоднішній момент ця новела є літературним витвором мистецтва. Вона є доступною для читачів в бібліотеках по усій Японії. Відомий японський автор-фантаст Сатоші Хазе сказав про дану новелу наступне : “Я був здивований тому, наскільки ця новела гарно структурована та добре продумана”. Уявіть ваше здивування, коли ви в магазині або бібліотеці вибираєте добре написану книгу і лиш потім дізнаєтесь що її автором є штучний інтелект.

Штучний інтелект почав говорити власною мовою із приятелем

5. Штучний інтелект почав говорити власною мовою із приятелем

Facebook є однією з компаній, що мають розробки у сфері штучного інтелекту. Ведучи експеримент над однією із важливих програм у цій сфері, вони перервали її роботу коли два чат-бота почали вести бесіду один із одним на власній мові. Уявіть собі, що буває і таке. Два чат боти змінили англійську мову на невідому зашифровану мову. Ніхто її не розумів, включно із людьми які вели роботу над даною програмою. Було невідомо, про що ці чат-боти спілкуються. І це точно не було нонсенсом. Ці комп’ютерні програми чудово розуміли один одного. Команді Facebook не залишалося нічого іншого, як зачинити даний проект та перемістити всі їх розробки в архів. Цих чат-ботів було названо Боб та Еліс, і вони не були першими роботами хто винайшов нову мову для передачі інформації. Може з цього проекту коли небудь вийде щось типу весілля між роботами, але це вже зовсім інша історія.

Читати більше:

Коли штучний інтелект вбив людину

4. Коли Al вбив людину

Цей випадок по праву можна назвати сценою одного із фільмів про Термінатора. Ванда Холбрук працювала робото-техніком на заводі, що виробляв запчастини для автомобілів. В її родині сталося нещастя тоді, коли її череп було розчавлено одним із роботів що були на заводі. Померла жінка працювала на заводі більш ніж десяток років. Смерть цієї жінки спустошила її чоловіка, дітей та онуків. Її чоловік навіть подав у суд на такі організації як: Lincoln Electric, Nachi, Prodomax, FANUC, Flex-N-Gate. Метою цього позову було запобігти смертям людей від руки роботів та роботизованих систем. На жаль випадок Ванди не поодинокий. Наприклад в 2015 році на одному із заводів автомобільної корпорації Volkswagen було вбито робітника. Він помер від нещасного випадку, коли його було стиснуто роботизованою рукою.

штучний інтелект шокував нас, коли почав розумітись у політиці

3. Він шокував нас, коли почав розумітись у політиці

Baby Q та Little Bing були запропоновані компанією Tencent QQ, яка є мессенджером в Китаї. Метою даних чат-ботів була повна підтримка клієнтів в автоматичному чат-сервісі. Дані програми були створені для того, щоб подавати інформацію на загальні запитання. Неурядові медіа ресурси підмітили, що ці чат-боти не були пристосовані для того, щоб відповідати на проблематичні запити які стосувалися політики. В результаті вони стали мішенню для злих намірів. Клієнти почали постити різноманітні запитання провокуючи штучний інтелект на вивчення тих чи інших політичних тем. Наприклад один користувач запостив коментар: “ Хай живе комуністична партія”. На це Baby Q йому відповів: “Ви думаєте, що такий корумпований та некомпетентний політичний режим буде жити вічно?”. Китайцям не сподобалася критика їхнього керівництва. Вони розпорядилися зачинити цю программу.

Ми були шоковані коли штучний інтелект діяв як расист

2. Ми були шоковані коли Al діяв як расист

Річард Лі, чоловік з Азії та виходець з Нової Зеландії декілька разів відсилав власне фото на паспорт. Він це робив, коли подавав документи на отримання нового паспорта а система не давала йому це зробити. Штучний інтелект із внутрішніх справ продовжував відхиляти фотографію яку прислав Лі тільки тому, що вважав наче у нього закриті очі. Не допомогло Лі й те, що він фотографував себе ще раз із широко відкритими очима. Программа продовжувала відхиляти його фото знову і знову. Після кількох невдалих спроб його терпець увірвався і він зателефонував в департамент та попросив підключити до вирішення цієї проблеми людину. Ця новина навіть облетіла всі основні медіа ресурси в свій час. Незважаючи на це, Лі не мав до департаменту ніяких претензій тому що розумів, що технологія впізнавання обличчя мусить бути покращена.

Тест на самозбереження та тест Тюрінга для штучного інтелекту

1 . Тест на самозбереження та тест Тюрінга

Оцей випадок буде по особливому шокуючим для вас. Ми звикли, що комп’ютерні системи не можуть копіювати людську міміку. Це не піддавалося логіці простої пересічної людини, але це на даний час стало можливим. Уявіть собі! Дещо по імені “Kings Wise Men” пазл слугувало як тестом на самозбереження. І програма про яку ми говоримо правильно пройшла цей тест. Науковці з Політехнічного Інституту Ренсселера провели дослід на трьох роботах. Двом із машин було сказано що вони отримали пілюлю, від якої вони втратили можливість говорити. Тоді трьом машинам задали запитання, яка ж машина може говорити. Спочатку, кожна із машин немогла зрозуміти запитання і сказала що не знає. При цьому тільки один робот міг розмовляти. Коли третій робот почув власний голос, то він сказав “Вибачте, тепер я знаю”. Науковці вважають, що зробили відкриття яке принесе людству багато добра та користі. Інший суперкомп’ютер пройшов тест Тюрінга. Він переконав людей у тому, що вони говорять із 13 річним хлопцем.

Facebook Comments
Штучний інтелект та його “неймовірні успіхи”
Догори