Лайткоін: історія криптовалюти

лайткоін litecoin

Що являє собою Лайткоін?

Палкі прихильники Біткоіна завжди називали його “Криптовалютним золотом” або “Новим золотом”. Якщо Bitcoin називають золотом, то Лайткоін можна по праву називати “криптовалютним сріблом”. Bitcoin та Litecoin є двома першопроходцями на сьогоднішньому ринку криптовалют. Ними було зроблено небувалий внесок в популяризацію та розвиток криптовалют та технології блокчейн. Зараз я пропоную вам ознайомитися, що ж являє собою Litecoin або криптовалютне срібло. Спеціально для цього, я підготував новий допис де зібрав найцікавіші факти з мережі, що стосуються встановлення та розвитку такої криптовалюти як Лайткоін. В США, та багатьох інших країнах він вже став засобом оплати товарів та послуг. Тому, саме час долучитися до цивілізованих країн світу та дізнатися детальніше що таке Litecoin? 

10 фактів про Лайткоїн

  1. Хто є засновником Litecoin? (Чарлі Лі заснував Litecoin в 2011 році)
  2. Що таке Лайткоїн? (Цифрова криптовалюта та проект побудований на базі Open Source.)
  3. Від чого походить Litecoin? (Рання дериватива та криптовалютний форк Біткоіна)
  4. Як можна добути цю криптовалюту? (Криптовалюта Litecoin може бути добута за рахунок майнінгу)
  5. Який алгоритм використовує Litecoin? (Лайткоін вокористовує Scrupt-based алгоритм)
  6. Що за особливості має цей алгоритм? (Scupt-based алгоритм дозволяє добувати Litecoin безпечніше аніж Bitcoin).
  7. Якою кількістю обмежений Litecoin? (Криптовалюта LTC обмежена кількістю 84 мільйони монет).
  8. Яка максимальна ціна за одну монету? (Максимальна ціна за одну монету $384)
  9. В який час проходить транзакція LTC? (Транзакція в криптовалютній мережі LTC проходить за 2.5 хвилини)
  10. Коли були проведені перші атомарні транзакції? (Перші атомарні транзакції були проведені у вересні 2017)

1. Хто заснував LTC?

Лайткоїн був створений в 2011 комп’ютерним науковцем Чарльзом Лі, який є Директором Асоціації Лайткоін. Між іншим, він був колишнім працівником компанії Google та Coinbase. На останню він працював до липня 2013 року. На відміну від засновника Біткоіна Сатоші Накамото, Чарльз є цілком реальною людиною що живе та трудиться на благо розвитку криптовалюти LTC.  

2. Що являє собою Лайткоїн?

Litecoin це open-source проект, децентралізована криптовалюта яка базується на технології блокчейн. Лайткоїн дозволяє миттєві, надзвичайно дешеві грошові транзакції буд- якій людині у світі. На момент написання цієї статті, Litecoin входить в топ-10 криптовалют за версією криптовалютного онлайн ресурсу Coinmarketcap. А загальна капіталазація лайткоїн становить більше $3.5 млрд.

3. Від чого походить LTC?

Лайткоін є одним з найбільш ранніх дериватив Біткоіна. З самого початку дана криптовалюта була форком ядра Bitcoin, але з певними покращеннями. Вони вигідно відрізняли Біткоін від Лайткоїн. Для забезпечення безпеки та захисту власних данних використовуються ефективні криптографічні методи.

4. Як можна добути дану криптовалюту?

Ця криптовалюта може бути добута шляхом майнінгу. Тобто без жодних проблем ви зможете “намайнити” собі таку кількість лайткоїн, яка буде дозволена вашим обладнанням. До речі, процес майнінгу Litecoin не є таким ресурсоємким як майнінг Bitcoin.

5. Що за алгоритм використовується Litecoin?

В процесі майнінгу LTC використовує Scrypt-based алгоритм. Параметри функцій scrypt використовують Litecoin (N = 1024, p = 1, r = 1), що дозволяють не видобуваючим Лайткоїн користувачам, використовувати клієнт в багатозадачних режимах, не затримуючи виробничу систему. 

6. Які тонкості функціонування має LTC?

Алгоритм Scrypt робить тяжчим для обладнання ASIC та спеціально зробленого обладнання майнити Litecoin. В порівнянні з Bitcoin, Litecoin майнити є певною мірою тяжче саме на ASIC фермах. А якщо говорити в сухому залишку, то майнінг Лайткоїн є безпечнішим та Біткоін.

7. Яка є загальна кількість усіх монет Litecoin?

Лайткоін має максимально можливу кількісь монет, які можуть бути добуті. Вона є обмеженою і становить 84 мільйони монет. Для порівняння, максимально можлива кількість Біткоїн становить 21 мільйон монет. На момент написання даного допису, на криптовалютному ринку циркулює більш ніж 63.5 мільйони монет. 

8. Яка максимальна ціна за одну монету?

На момент написання цієї статті, ціна за один LTC становила $58. А максимально можлива ціна на сьогоднішній день була зафіксована 19 грудня 2017 року. Вона становила $375 за одну монету. Зважаючи на кризу криптовалютного ринку, ціна за один лайткоін опустилася до сьогоднішніх показників.

9. Скільки часу займає транзакція LTC?

Якщо порівнювати час транзакції LTC, то вона проходить в чотири рази швидше. Один Біткоін можна передати за 10 хвилин. В той час як транзакція по Лайткоїну проходить за 2.5 хвилини. На даний момент, Litecoin є однією із найкращих криптовалют для онлайн покупок.

10. В якому році були проведені перші атомарні транзакції?

У вересні 2017 року були проведені перші атомарні транзакції. За 4 дні були зроблені транзакції між Litecoin та Vertcoin, Litecoin та Bitcoin. Це підтверджує, що можливий вплив  між різними блокчейнами при допомозі p2p-технологій. Пoдібні трансакції також називають «кроссчейновими». 

Facebook Comments
Лайткоін: історія криптовалюти
Догори