Криптовалюта Libra

криптовалюта Libra

Новий фінансовий тренд від Facebook – інноваційна криптовалюта Libra

Високотехнологічна криптовалюта Libra була представлена Facebook 18 червня 2019 року. Її офіційний запуск запланований на 2020 рік. Одночасно з новиною про запуск Libra буде оголошено про створення консорціуму. Учасники новоствореного фінансового союзу будуть керувати криптовалютою незалежно від її засновників з Facebook. В даному дописі я б хотів обговорити 10 фактів про даний проект Марка Цукерберга, які мені вдалося зібрати на даний момент.

10 фактів про криптовалюту Libra

10) Що таке криптовалюта Libra та хто її створив

Libra – це глобальна криптовалюта, заснована на блокчейні (Libra Blockchain). Вона була створена в 2019 році асоціацією Libra Association, в яку увійшли 27 організацій: Mastercard, PayPal, Visa, Booking Holdings, eBay, Facebook, Uber, Spotify, Vodafone, Coinbase, Xapo та інші відомі компанії. На відміну від більшості інших криптовалют, вартість кожної одиниці Libra буде стабільна. Стабільність буде забезпечена за рахунок кошика валют та інших активів, які разом сформують Libra Reserve. Зокрема, мова йде про банківські депозити та державні цінні папери від найбільш довірених центральних банків.

9) Як буде “народжуватись” та “помирати” кожна Libra

Кожна одиниця Libra буде створюватися при її покупці користувачем за національну валюту, а в разі зворотного обміну – знищуватися. Таким чином, кожна Libra буде забезпечена реальними грошима, які будуть потрапляти в резерв, підкреслюють в адміністрації Facebook. Libra Association буде інвестувати кошти з резерву і витрачати відсотки на обслуговування криптовалют та виплату дивідендів інвесторам.

8) Що таке цифровий гаманець Calibra та хто його створив

Calibra є цифровим гаманцем, призначеним для отримання, зберігання і використання криптовалюти Libra. Гаманець Calibra створюється однойменною компанією, яка була заснована Facebook. Calibra буде окремим додатком для iOS і Android і, згідно анонсу, стане доступним в 2020 році. Зараз на сайті Calibra можна залишити свою адресу електронної пошти для отримання запрошення на раннє тестування.

7) Навіщо придумали цифрову криптовалюту Libra та електронний гаманець Calibra

Криптовалюта Libra має стати єдиною світовою транснаціональною стабільною валютою з мінімальними комісіями на введення, пересилання та вивід грошових коштів. За допомогою цієї переваги, представники Libra Association хочуть залучити в світову фінансову систему тих людей, у яких є доступ до Інтернету завдяки недорогим смартфонам, але у яких ще немає банківського рахунку. За даними асоціації, мова йде про половину дорослого населення планети. Наприклад, через високі комісії традиційних платіжних систем щороку заробітчани втрачають на пересилання зароблених кошті 25 мільярдів долларів. Цифровий гаманець Calibra в свою чергу створений з двома важливими цілями: зберігати гроші користувача в безпеці і дозволяти йому розплачуватися по всьому світу з набагато меншою комісією, аніж при традиційних розрахунках.

6) Які очевидні переваги декларує Calibra

Новостворений фінансовий сервіс має декілька очевидних переваг. Серед них я б хотів виділити наступні:

  • Гаманець Calibra буде інтегрований в продукти Facebook, включаючно з WhatsApp та Facebook Messenger.
  • Низька комісія за транзакції.
  • Гроші можна буде відправити так само просто, як повідомлення або фотографію.
  • Транзакція займає лічені секунди.
  • Поповнити гаманець, перевести криптовалюту в готівку, відправити гроші, або купити каву в Facebook Messenger можна буде всього за допомогою декількох кліків.
  • Безпека транзакцій: всі транзакції конфіденційні, повернення коштів у разі будь яких шахрайських операцій, обліковий запис реєструється лише після надання документів державного зразка, який засвідчує особу користувача.
  • Цілодобова підтримка в Messenger та WhatsApp.

5) Документи потрібні для реєстрації гаманця

Після офіційного релізу Calibra, для реєстрації облікового запису в даному цифровому гаманці знадобиться посвідчення особи, видане державною установою. Це знижує ризики для проведення будь яких шахрайських операцій використовуючи фінансову розробку Facebook.

4) В яких країнах буде доступним Calibra

В яких державах буде працювати сервіс, достаменно поки невідомо. Розробники пишуть, що їх мета – зробити Calibra доступним для жителів усіх країн.

3) Чи буде доступна місцева валюта

Ні. Лише криптовалюта Libra буде працювати з гаманцем Calibra. Для оплати товарів, пересилання коштів завжди буде використовуватися дана криптовалюта. Для поповнення або вивід коштів в гаманці Calibra буде використовуватися місцева валюта. Вона буде конвертуватися за обмінним курсом, зазначеним в додатку.

2) Для чого можна використовувати цей електронний гаманець

Calibra можна буде використовувати для відправки грошей в будь-яку точку світу, покупки кави, продуктів харчування, оплати комунальних послуг, проїзду в громадському транспорті та будь яких інших щоденних цілях.

1) Чи взнає Facebook про транзакції Calibra

У компанії Calibra стверджують, що Facebook і платіжна платформа НЕ будуть обмінюватися даними або передавати їх будь-кому. Facebook не буде знати про деталі транзакцій що здійснюються за допомогою Calibra і не зможе використовувати цю інформацію для продажу реклами. Вийнятки стосуються питань безпеки та здійснення платежів. При бажанні користувачі зможуть імпортувати в Calibra свого списку друзів з Facebook.

P.S. Криптовалюта Libra, скоріш за все, стане головним конкурентом криптовалюти Павла Дурова Gram, яку Telegram повинен запустити в жовтні цього року. І це дуже небезпечний конкурент: проект Facebook здатний охопити 2,7 млрд чоловік (з урахуванням інтеграції з Instagram і Messenger), тоді як найближча мета Telegram – близько 300 млн користувачів. Фінансові розробки Facebook і Telegram є дуже перспективними, це факт. Ну а простим користувачам залишається всього лиш слідкувати за розвитком цих проектів та обирати власного переможця з поміж цих двох проектів.

Facebook Comments
Криптовалюта Libra
Догори