Андроїд розробка: топ-10 інструментів

андроїд розробка

Які інструменти андроїд розробки ви знаєте?

 Андроїд розробка є однією з найбільш перспективних галузей в ІТ індустрії. На даний момент більш ніж 75,16% людей по всьому світу використовують девайси на базі операційної системи Android. Цілком можливо що Google (власник ОС Андроїд) продовжить завойовувати ринок в найближчі роки ще більшими темпами. Власне такий висновок можна зробити якщо детально розглянути прогнози аналітиків на найближчі 5 років. Причиною для таких висновків є переваги які надаються клієнтам, що обрали дану ОС: значно більший вибір Андроід девайсів, змінні батарея та карта пам’яті, кращі характеристики зарядки, більший вибір додатків і тд.

Андроїд розробка: інструменти створення android додатків

  1. Android Studio
  2. IntelliJ IDEA
  3. Codota
  4. Flutter
  5. Unity 3D
  6. EventBus
  7. Picasso
  8. Firebase
  9. ML Kit
  10. Android Architecture

В свою чергу, Андроїд розробка пропонує нескінченні бонуси та переваги для програмістів. По-перше це універсальна відкрита платформа для мільйонів користувачів з потужною системою дистрибуції послуг для ще більшого розширення власної аудиторії. Також розробка андроїд додатків має в своєму розпорядженні десятки засобів, що допоможуть почати роботу над своїм додатком в найкоротший термін. Кількість даних програмних засобів постійно зростає, в той час як їх інтуїтивність та ефективність також збільшується. Перед прочитанням цього допису рекомендую ознайомитися з моєю першою android забавкою “Козацька Забава”. Під час її створення, я використовував деякі рішення із поданого списку.

1 ) Android Studio

Офіційне середовище розробки для розробки андроід додатків, яке створене корпорацією Google. Андроїд розробка в Android Studio є зручною та швидкою завдяки таким інструментам як Android Debug Bridge та Android AVD Manager. Усі бажаючі можуть завантажити Android Studio собі на ПК чи лептоп абсолютно безкоштовно. Окрім цього, дане ПЗ активно підтримується не тільки корпорацією Google а й сотнями тисяч андроід розробників по всьому світу.

2) IntelliJ IDEA

Створений компанією Jetbrains середовище розробки Java також попало в мій топ. IntelliJ IDEA є достойним вибором для простих андроід додатків. В своєму переліку він має багато приємних фішок та бонусів, що роблять життя андроід розробника набагато простішим. До найкорисніших можна віднести такі бонуси як розумне завершення введенного вами коду, аналіз правильності коду “на льоту”, велика кількість корисних плагінів від JetBrains. Дане ПЗ має безкоштовну та комерційну версію.

3) Codota

Плагін Android Studio Codota допомагає розробникам аналізувати мільйони code snippets з StackOverflow та GitHub. Кодота не є середовищем розробки в чистому вигляді, вона лише пропонує закінчення написання коду, на основі того що ви вже написали. Можете рахувати що це як Grammarly але для програмних розробників. Codota доступна для Eclipse, Android Studio, IntelliJ IDEA та пропонує рішення для таких мов програмування як Kotlin, Java та Javascript. 

4) Flutter

Андроїд розробка з Flutter стала можливою завдяки компанії Google. Це є open-source ПЗ. Воно було створене для розробників iOS та Android. Також з допомогою Flutter і рідної для нього мови Dart можна розробляти програмні рішення під Linux, Windows, Mac та Google Fuchsia. Перша версія Flutter носила кодову назву “Sky” і працювала під Андроїд ОС. Flutter був продемонстрований публіці на конференції розробників DART. Метою його показу було надати надшвидкий рендеринг в 120 кадрів на одну секунду.

5) Unity 3D

Наступне ПЗ призначене для кросплатформної ігрової розробки. Unity 3D є легким для вивчення і призначений для розробки 3D та 2D ігрового ПЗ, AR та ігор віртуальної реальності, симуляторів та інших ігрових жанрів. Unity 3D має чудовий редактор рівнів. Він включає в себе написання коду та можливість розповісти ігрову історію. На початку Unity 3D був створений суто під Mac розробку. З моменту його релізу пройшло 14 років і на даний момент він підтримує більш ніж 25 платформ. Серед найбільш популярних варто виділити  Android, iOS, Windows, Linux, Playstation 4, Nintendo Switch та Xbox One.

6) EventBus

Ком’юніті розробників має тенденцію до того щоб бути відкритими у своїй щоденній роботі. Якщо вам не вистачає певного рішення то є дуже велика ймовірність того, що таке рішення вже хтось придумав. Варто лише пошукати. Наприклад бібліотека EventBus є здатною на побудову “програмної комунікації” між threads, activities, fragments та services. При цьому написаний вами код є якіснішим по своїй суті та не таким об’ємним за своїм розміром. Розробка функціональних додатків вимагає комунікації між усіма вищенаведеними елементами. Встановивши EventBus ви позбудетесь вищеназваних проблем назавжди. Приклади використання EventBus можна переглянути за наступним посиланням.

7) Picasso

Наступна супер-корисна android бібліотека називається Picasso. Вона застосовується для кешування зображень та мережевої роботи андроїд додатків. Picasso підтримується компанією Square, яка відома багатьма open-source проектами. Дана бібліотека пропонує розробникам багато бонусів та переваг. Серед найбільших можна відзначити простий синтаксис, багато допоміжних онлайн ресурсів, допомогу у вигляді анімації світлин, фільтрів і тд. Окрім плагіну Picasso, Square також відома такими проектами як LeakCanary, AssertJ, Moshi, okio, Retrofit та pollexor. 

8) Firebase

Андроїд розробка постійно розвивається завдяки компанії Google. Окрім самої Android, вона створила багато інструментів що допомагають успішно розвивати дану платформу. Google Firebase входить до цього переліку корисних інструментів. Дане ПО включає в себе багато різноманітних функцій. Вони обертаються навколо хмарних сервісів, що дозволяють користувачам зберігати та отримувати інформацію з різних платформ та девайсів. Firebase може стати в нагоді коли мова йде про такі корисні речі як cloud messaging, відслідковування багів, хостинг, аналітика та навіть заробіток грошей разом з Admob!

9) ML Kit

Даний інструмент був розроблений програмістами з Google. ML Kit базується на машинному навчанні android та ios додатків. Він є потужним але в той же час простим у використанні програмним рішенням. Користування ML Kit не потребує неабиякого досвіду. Він є цілком зрозумілим як для новачків так і людей з досвідом. Ви можете застосувати новий функціонал застосувавши всього лиш декілька рядків коду. Я думаю, що це просто супер адже для створення мобільного додатку не потрібні глибокі знання нейронних мереж та тонкостей машинного навчання. 

10) Android Architecture 

Останнім в моєму топі йде Android Architecture Blueprints. Це є колекцією архітектурних рішень та засобів для розробки Android додатків. Дане ПЗ пропонується за підтримки Google Developers team. Власне перед розробкою нового додатку рекомендується створити його дизайн. Android Architecture Blueprints допомагає уникнути типових архітектурних помилок що роблять новачки та досвідчені програмісти. За допомогою даного ПЗ, андроїд розробка стала набагато комфортнішою та простішою.

Facebook Comments
Андроїд розробка: топ-10 інструментів
Догори