Android факти: найгарячіше про улюблену мобільну ОС

android ос

Android ОС має 10 цікавих фактів, про які ви й не здогадувались

Яка сама популярна мобільна ОС на сьогоднішній день? Правильно, це Android ОС. Вона може працювати не тільки на смартфонах, а й на годинниках, телевізорах, автомобільних ситемах та деяких інших популярних платформах. Можна сказати з усією впевненістю, що дана операційна система ідеально адаптується під ваші потреби. Взяти хоча б до прикладу Android Wear. Маючи в своєму розпорядженні годинник на даній ОС, ви зможете читати повідомлення та відповідати на них навіть без вашого смартфону. Річ в тому, що дисплей вашого смартфону буде постійно включений. На мою думку, це дуже зручно бо можна в любу мить переглянути журнал дзвінків, поточний час, нові сповіщення та багато іншого. А може ви маєте автомобіль на Андроід? Android Auto є незамінним помічником для будь-якого водія. Ви можете керувати мобільним пристроєм за допомогою різноманітниx голосових команд та використовувати улюблені додатки прямо за кермом вашого автомобіля. Одним словом використання Андроіда є зручним з будь-яким девайсом, великим (як машина) або ж маленьким (як годинник). Ну а власне чому ж буде присвячений даний пост? Все дуже просто, він буде присвяченим 10 цікавим фактам з історії існування андроїд платформи, на якій присутні сотні тисяч чудових додатків таких як Brave Browser, YouTube, Facebook і тд.

Андроїд: 10 незвичних фактів про улюблену ОС від Google

 1. Андроїд не був оригінальною ідеєю компанії Google
 2. Нова ОС не мала підтримки в користувачів
 3. Андроід 3.0 не мав версії під смартфони
 4. Перший смартфон з ОС був схожий на Blackberry
 5. Версії операційної системи називаються на честь десертів
 6. Лого ОС було створене під впливом значка в туалеті
 7. Майкрософт заробляє на ньому хороші роялті
 8. Перший Android смартфон мав дивну конструкцію
 9. Андроїд 1.0 та 1.1 не мали назв десертів
 10. Sony створила перший Андроїд годинник в 2011

На сьогоднішній день, людство налічує більше 2 мільярдів фанатів ОС корпорації Google. А скільки додатків налічує Андроїд? Реально, сотні тисяч. Ви хоч зараз можете встановити крипто-браузер Brave і заробляти з ним гроші, або ж для переписки з друзями Telegram чи Viber. Взагалі, варіантів тут безліч. Заходиш в Плей Маркет, та качаєш все що сподобалось. Власне цією відкритістю, андроїд смартфони заслужили неабияку популярність в користувачів. І якщо ви читаєте даний допис, то швидше за все робите це за допомогою Андроїд смартфона, таких компаній як Samsung, OPPO, Xiaomi і тд. Компаній що виробляють Google девайси є велика кількість. Вагомим фактором андроіда є те, що вони є більш доступні аніж девайси корпорації Apple. Власне по цій причині, андроїд і має таку велику армію прихильників. Але зараз не про це. Зараз хотілось би зануритись глибше в історію даної ОС. Ви наївно думаєте, що знаєте абсолютно все про зеленого робота? Я вас можу розчарувати, але є багато цікавих фактів про які ви навіть і не здогодувались. Отже, давайте разом пройдемося по 10 цікавим пунктам з історії ОС Андроїд.

1) Андроїд не був оригінальною ідеєю компанії Google

Android не був оригінальною ідеєю компанії Google

Хочете вірте, а хочете ні, та андроід не був оригінальною ідеєю корпорації Google. Як і велика кількість власних проектів, вони просто купили права на дану операційну систему. Ну а на сьогоднішній день, вони в свідомості користувачів стали нерозривними поняттями. Люди просто не сприймають окремо такі слова як андроїд та Google. А хто ж був основоположником даної платформи? І коли вона була винайдена? Згідно з історією, андроід був винайдений в 2003 році такими програмістами як Енді Рубін, Річ Майнер, Нік Сірс та Кріс Вайт. Засновники мали дуже тісні зв’язки з T-Mobile. По цій причині ви можете зрозуміти, чому перший андроїд смартфон вийшов під T-Mobile. Але так було не довго. В 2005 році, Гугл придбала усі права на платформу. Рубін, Майнер та Вайт залишились на даному проекті. Через відносне невеликий проміжок часу, вони винайшли те, що мільйони користувачів по всьому світу називають Android OS. 10 років по тому, під керуванням операційної системи андроід було більше 85% усіх смартфонів по всій землі.

2) Нова ОС не мала підтримки в користувачів

Нова Android ОС не мала підтримки в користувачів

Це правда. Як і багато інших нових та перспективних ідей, даній ОС довелося несолодко. Платформа мала досить багато критиків, які відносилися до неї по меншій мірі досить скептично. Та й пересічні користувачі не сприймали її всерйоз. Чому? Та просто в той час новим продуктам було досить тяжко знайти підтримки у людей. Згадайте хоча б презентацію самого першого iPhone. Згадайте, як люди реагували на такий незвичний формфактор. Але час іде і зараз кнопочні телефони мають лише бабусі та дідусі, але це неточно. Так до чого ж я?

В 2008 році проходив круглий стіл, на якому обговорювались різні запитання із сфери нових технологій. На цих зборах, прозвучало наступне запитання: “Ми зараз мусимо говорити про андроїд, так?. Але навіщо, я цього не розумію. Нікому просто не має діла до цієї операційної системи. Давайте краще поговоримо про більш важливі запитання.” Таке запитання прозвучало від члена компанії Pandora. Вже пізніше вони визнали свою помилку, та випустили свій перший андроїд додаток. Якщо володієте англійською мовою, то можете переглянути вищеподаний відеозапис. Він роказує про ситуацію з компанією Pandora.

3) Андроід 3.0 не мав версії під смартфони

Android 3.0 не мав версії під смартфони

Ми з вами чудово знаємо, що з 2015 року андроїд запускався на всіх можливих девайсах. Андроід версії 5.0 чудово запускався на смартфонах, планшетних комп’ютерах, розумних годинниках, машинах та телевізорах. Але все не завжди було так. В 2010 році світ захопила мода на планшети, коли Apple анонсувала свій оригінальний iPad. Виробники хотіли захопити і цю частину ринку, але на жаль ОС не була оптимізована під великі екрани планшетних комп’ютерів. На той час, це було технічно неможливо. Самсунг спробували удачі випустивши Galaxy Tab 7.0 під андроїд 2.3. Але на жаль, це був екран середнього розміру. На той момент, Google не мала жодних шансів проти 10 дюймового екрану Apple iPad. Та хто сказав, що хлопці з Google здаються так легко. Вже в 2011 році, на технологічні виставці CES було анонсовано андроід 3.0 і планшет Motorola XOOM. Мобільна платформа мала абсолютно оновлений дизайн і була розроблена спеціально для планшетів. Якщо серед усіх версій андроїд було розчарування, то це версія 3.0 Honeycomb. Його головна особливість в тому, що Honeycomb був розроблений і працював виключно на планшетах. Зрозумівши свою помилку, Google робить усі подальші версії під екрани всіх можливих розмірів.

4) Перший смартфон з ОС був схожий на Blackberry

Багато фанатів порівнювали дизайни iPhone та першого Android смартфона. І хочу вам сказати, вони разюче відрізнялися. Власне В 2007 році, перед тим як Apple показала на виставці свій самий перший iPhone, перший прототип на андроїд все ще не показували прессі та людям. Сам девайс називався “Sooner”. Він мав портрентну клавіатуру, кнопки дзвінка та його завершення, трекпад та жодного тачскріну. Можна сказати що такий дизайн мав багато спільного з інтерфейсом Блекберрі. Перші фанати ОС деколи банально плутали дані бренди, через їх велику подібність. Наступний смартфончик, який ми побачили після цього називався T-Mobile G1. Він також мав великий дисплей і тачскрін. Ну а попередній Blackberry-esque прототип так і не вийшов на масовий ринок. В його дизайні було багато спірних моментів і хлопці з Google вирішили не ризикувати.

5) Версії операційної системи називаються на честь десертів

Версії операційної системи андроід називаються на честь десертів

З моменту випуску першої ОС Андроід, Google випустила багато версій даної платформи. І якби це не було дивно, але майже всі називаються лише на честь десертів, виключно в алфавітному порядку. Самим першим був Андроід 1.5 Cupcake (Кекс). Останнім на даний момент є Андроїд 9.0 Pie (Пиріг). На сьогодні існують також версії ОС 10 та 11. Але в силу обставин, вони не отримали “десертних” від розробників Google. Власне, трохи нижче будуть подані усі десертні назви ОС. Оцініть фантазію розробників та поділіться думками відносно такого кроку в коментарях.

 • Андроід 1.5 Cupcake (Кекс)
 • Андроїд 1.6 Donut (Пончик)
 • Андроід 2.0/2.1 Eclair (Еклер)
 • Андроід 2.2/2.2.3 Froyo (Заморожений йогурт)
 • Андроїд 2.3/2.3.7 Gingerbread (Імбирний пряник)
 • Андроід 3.0/3.26 Honeycomb (Медовик)
 • Андроід 4.0/4.0.4 Ice Cream Sandwich (Морозиво бутерброд)
 • Андроїд 4.1/4.3.1 Jelly Bean (Желе)
 • Андроїд 4.4/4.4.4 KitKat (КітКат)
 • Андроід 5.0/5.1.1 Lollipop (Льодяник)
 • Андроїд 6.0/6.0.1 Marshmallow (Зефір)
 • Андроід 7.0/7.1 Nougat (Нуга)
 • Андроїд 8.0/8.1 Oreo (Орео)
 • Андроід 9.0 Pie (Пиріг)

6) Лого Андроїд ОС було створене під впливом значка в туалеті

Лого андроїд ОС було створене під впливом значка в туалеті

В айті індустрії дуже часто натхнення та муза приходять в самий незвичний час. Справжнього талановитого айті фахівця може надихнути в буквальному сенсі будь що. Так сталося і з дизайнером компанії Іриною Блок. Вона з самого початку працювала в компанії розробки зеленого робота. І власне в процесі роботи логотипу, вона надихнулася звичайними знаками туалету. Ви можете швидко перевірити це поглянувши як виглядає туалетний логотип. Як гадаєте, схоже на офіційний андроід логотип? Пишіть власну думку в коментарях цього допису. Мені буде надзвичайно цікаво почитати, що ви думаєте з цього приводу.

7) Майкрософт заробляє на ньому хороші роялті

Майкрософт заробляє android хороші роялті

Кожного разу, коли ви купляєте смартфон або планшет на ОС Андроід, то компанія Майкрософт заробляє від $10 до $15 за Android девайс. Давайте візьмемо суху статистику. Згідно із фінансовим звітами компанії, в 2013 році Microsoft заробила близько $2 мільярдів долларів на роялті від усіх проданих андроід смартфонів та планшетів. Згідно із даними компанії BBC, компанія Microsoft використовує запатентовані нею технології в отриманні різноманітних роялті. Взяти хоча б до прикладу такі річ як файлова система. Microsoft має в розпорядженні права на файлову систему FAT. В неї відформатовіні усі SD карти в сучасних смартфонах по замовчуванню. Список усіх патентів Майкрософт ви можете переглянути на офіційних ресурсах компанії.

8) Перший андроід смартфон мав дивну конструкцію

Перший андроід смартфон мав дивну конструкцію

Я набіюсь ви маєте добре розвинуту уяву, тому що зараз я попрошу її використати. Давайте змоделюємо ситуацію, ви сідаєте в машину часу та повертаєтесь в 2008 рік. Вам необхідно сказати людям, що всі мобільні телефони майбутнього не будуть мати фізичної клавіатури. Як би люди відреагували на ці слова? Та вас би просто висміяли і всі подумали б що ви не сповна розуму. В той час найбільш популярним телефоном був Blackberry що мав добре продуману фізичну клавіатуру. Сама ідея телефону без клавіатури не набула великої популярності навіть після перезентації оригінального iPhone. Навіть після того, як Стів Джобс показав нам новенький смартфончик серед нас було дуже багато скептиків. Люди просто не сприймали дану ідею всерйоз. Їм здавалося, що телефони просто повинні мати фізичну клавіатуру.

А яким був перший Android смартфон? Він мав досить незвичний по сьогоднішнім міркам дизайн. T-Mobile G1 мав фізичну клавіатуру-слайдер. G1 поставлявся з версією ОС з індексом 1.1. І він не мав віртуалної клавіатури. Користувачам було потрібно використовувати фізичну клавіатуру. Це означало що друкувати однією рукою на G1 не було змоги. Але з часом, G1 отримав прошивку 1.5 та з нею віртальну клавіатуру. Проте більш незвичним є інший цікавий факт. Компанія-розробник HTC по ряду причин не додала до G1 стандартний 3.5 міліметровий роз’єм. Взамін цього, G1 йшов з адаптером, який було потрібно використовувати разом з даним смартфоном.

9) Андроїд 1.0 та 1.1 не мали назв десертів

Андроїд 1.0 та 1.1 не мали назв десертів

Протягом довгого часу, корпорація Google називала нові версії андроід різноманітними десертними іменами. На момент написання цієї статті, я особисто маю Xiaomi Redmi Note 5 на 9й версії андроід. Вона має назву пиріг. Перед нею були орео, нуга, зефір, льодяник та інші. На мою думку, одним з головних посилів таких назв є розвага свого користувача. Мільйони людей по всьому світу намагаються вгадати та передбачити назву нової версії андроїд. Ви могли не знати, але Гуглне давала десертних імен першим версіям ОС. Андроід 1.0 спочатку називався “Alpha” або “Astro Boy”. Якщо ж говорити про ОС версії 1.1 то вона мала трохи “солодке” ім’я. Вона називалася “Petit Four”. Це маленька французька закуска. Вже з версії 1.5 розробники почали давати новим версіям “десертні” імена.

10) Sony створила перший андроїд годинник в 2011

Sony створила перший android годинник в 2011

Технології розвивалися семимильними кроками. Розробники випускали все нові смартфони, комп’ютери та планшети. Все дуже швидко розвивалося. І ось, в 2014 році Гугл було анонсовано Android Wear. Це спеціально розроблена версія андроїд розроблена під розумні годинники. Це було справжнім вибухом на ринку в той час. Розробники по всьому світу почали десятками випускати нові моделі розумних годинників. На момент написання цієї статті, даний ринок є просто переповненим. Але хто був самий перший на цьому ринку? Якій компанії вдалося вступити першою на цей незвіданий але такий перспективний ринок. Давайте на хвильку повернемося в 2010 рік. Компанія Sony запустила нову модель годинника, що зєднувалася із смартфоном. Вона мала можливість показувати новини з Твіттера, смски та контролювати музичний програвач медіаплейера. В 2013 році Соні випустила нову модель цього годинники. Вона називалася SmartWatch 2 і мала подібні функції. З того часу багато компаній випускали власні розумні годинники: Samsung, Huawei, Asus, Garmin та інші. Проти пальму першості вони програли Sony, яка назавжди стала першим в історії виробником розумного годинника.

Facebook Comments
Android факти: найгарячіше про улюблену мобільну ОС
Догори