Цікаві рішення які застосовують компанії, щоб потайки збирати наші персональні дані

цікаві рішення

Цікаві рішення компаній які збирають наші персональні дані

Сьогодні технології дойшли до того, що будь яка інформація яку ви шукаєте в інтернеті є записана. Всесвітньо відомі корпорації, як Facebook або Google записують все, що ви робите в мережі інтернет постійно та навіть без вашої на те згоди. Яким же чином це відбувається? Для цього вони застосовують різноманітні цікаві рішення, дізнавшись про які ви будете обережніші коли шукаєте в інтернеті ту чи іншу інформацію.

Цікаве рішення на шляху до таємного збору ваших персональних даних всесвітньо відомими корпораціями

За вами постійно стежать комп’ютерні програми. Камери відслідковують кожен вааш рух. Це все постійно записується. Будьте певно, що це досить буденна річ на сьогоднішній день. Не хочу вас лякати, але компанії продають персональні дані далеко не перший рік. Це відбувається з 1984 року. За вами слідкують так, що Оруеллу і не снилося навіть в страшному сні. Як саме? Світові бренди застосовують наступні цікаві рішення.

цікаві рішення як деякі медичні установи таємно продають ваші персональні дані

10) Деякі медичні установи таємно продають ваші персональні дані

Не так давно, Facebook відіслав власних людей в декілька лікарень з наміром переконати керівництво продати персональні дані пацієнтів. Вони хотіли всю інформацію що є, включно з записами ваших хвороб та рекомендацій вашого лікаря. Дану інформацію вони збирались використовувати з метою “дослідницького проекту”. Скажіть на милість, як вам такі цікаві рішення від корпорації Марка Цукерберга ? Офіційно інформацію не можна було передати. Це пов’язано із законом про захист персональної інформації. Тому інформацію передавали потайки. Існує така медична організація як IMS Health. Від передачі персональної інформації власних клієнтів в 2014 році вони отримали більш ніж 2.6 мільярда долларів. Шалені гроші, чи не так? Не тільки Facebook купує персональні медичні дані у відповідних медичних установах. Компанії General Electric та Rite Aids також купують таку інформацію. Серед її продавців є такі онлайн сервіси як Rite Aids та CVS. Страшно? Авжеш, дізнавшись про це ви будете боятися що ваші дані “зіллють” якійсь компанії без вашого відома.

Цікаві рішення використовує Apple, яка “моніторить” ваш грошовий баланс

9) Цікаві рішення використовує Apple, яка “моніторить” ваш грошовий баланс.

Компанія Apple в 2015 отримала важливий патент. Вони винайшли онлайн сервіс який мав одну цікаву функцію. Його метою було перевіряти ваш банківський рахунок та кредитні картки. Отримавши дані,вони аналізували ту кількість грошей які ви маєте. Цю інформацію вони продавали рекламодавцям, щоб ті показуввали вам рекламу відповідно до місцезнаходження та фінансового становища. Як не дивно, але Apple навіть не ховається. Вони говорять наступне, от пряма цитати що належить керівництву компанії: Товари та сервіси орієнтовані на спеціальну категорію людей, яка орієнтується на кількість грошей на їх банківських рахунках. Іншими словами, вони слідкують за вашими грошима та продають цю інформацію усім зацікавленим рекламодавцям. Незважаючи на це, генеральний директор компанії Тім Кук каже, що слідкувати за користувачами це неприпустимо та Apple не є тією компанією, що буде робити такі речі.

Рекламодавці слідкують за вами через камеру вашого лептопа або компютера

8) Рекламодавці слідкують за вами через камеру вашого лептопа або компютера.

Увіть собі, вас аналізують не тільки по тому що ви шукаєте а й через звичайну веб-камеру! Цьому є багато підтверджень. Наприклад деякі уважні користувачі помітили одну цікаву річ, на деяких фотографіях голови Фейсбук Марка Цукерберга. На деяких фото у Марка на лептопі веб-камеру заклеєно чорною стрічкою. Це більш ніж неприємно. Чи не так? Багато людей стверджували, що бачили рекламу на Facebook, яка залежала від того що було на них одягнуто або що було поза ними. Сама компанія Facebook ніколи не заявляла, що слідкує за користувачами через камеру. Є одне але. Фото Марка Цукерберга, де він заклеїв стрічкою веб-камеру говорять про зовсім протилежні речі. Як гадаєте, хтось стежить з вами допоки ви читаєте цей список? Адже коли голова міжнародної корпорації заклеює камеру стрічкою то це значить, що він знає щось таке про що ми прості люди не знаємо.

Цікаві рішення, що дозволяють слідкувати за вами будь-де

7) Цікаві рішення, що дозволяють слідкувати за вами будь-де.

Навіть якщо ви не використовуєте жодної електроніки, могутні корпорації всеодно слідкують за вами. Є багато впливових компаній, які встановили безліч камер по усьому світу для того, щоб слідкувати за вами в режимі 24/7. Дані камери слідкують за вами де б ви не були та що б ви не робили. Уявіть собі, для того щоб за вами слідкували то не треба навіть мати акаунт на Google чи Facebook. За вами просто слідкують. Це може бути в горах, на рибалці чи на морі. Будь-де. Ви просто не зможете заховатися від їхніх очей. В якомусь фільмі є крута фраза, стосовно цього: “Великий брат слідкує за вами”. Думаю, що дана цитати підходить сюди як ніколи. Вважається, що страхові компанії також цим користуються, щоб коригувати ставку у страхових полісах. До прикладу, ви їдете по небезпечній ділянці дороги або паркуєтесь в недозволеному місці. Побачивши це, страхові компанії можуть скоригувати ваш страховий поліс в одну або іншу сторону.

Магазини можуть слідкувати за вами через Wi-Fi

6) Магазини можуть слідкувати за вами через Wi-Fi.

Мало хто задумується чому при відвідуванні різноманітних торгових центрів нам пропонують безкоштовний Wi-Fi. Він є і ми раді, адже ми так любимо використовувати швидкий інтернет для розваг та інших цілей. Але мало хто задумується, чому ж вони так роблять. Можете бути певні, що це не через добре серце. Вони це роблять, для того щоб відслідковувати ваші дії у власних магазинах. Коли ви підєднуєтесь до Wi-FI у торгових центрах, за вами автоматично починають стежити. Завдяки такому простому але дієвому “трюку” власники отримують різноманітні дані, як наприклад те куди ви йдете та що купуєте. Вірите чи ні, але стає доступним і список покупок в таких магазинах як Амазон. Взнають про вас навіть те, що ви пішли з магазину без покупок. Багато компаній роблять це. Всі торгові центри слідкують за вами через вааш смартфон. Підєднавшись до громадської мережі всього лиш раз, ви даєте дуже великий кусок інформації про себе та власні покупки. Це досить неординарні та цікаві рішення, що без сумнівів приносять великий капітал її власникам.

Технологія розпізнавання обличчя здатна “зливати” про вас інформацію

5) Технологія розпізнавання обличчя здатна “зливати” про вас інформацію.

Сьогодні камери мають технологію розпізнавання обличчя. За словами її розробників, така технологія робить багато добрих вчинків. Наприклад вона розпізнає стать, расову приналежність та вік клієнта. Власники таких камер добровільно дають про себе інформацію із детальною картою відвідуваних місць та обличчями тих людей, які знаходяться неподалік від вас. Звучить наче сюжет шпигунського фільму, але тим не менше це чиста правда. Але ця технологія служить не тільки для збільшення кількості продажів. Амазон спробував продати власну технологію “Rekognition” в поліцейські відділки по всій території США. Якщо дана технологія буде впроваджена на 100% то роботу правоохоронних органів буде значно полегшено. Наприклад в Китаї ця технологія працює вже не один рік. На території цієї країни працює мережа із 170 мільйонів камер, які застововують дану технологію розпізнавання облич. Такі цікаві рішення однозначно приносять користь, і може й в Україні колись таке буде.

Facebook відслідковує ваші дзвінки

4) Facebook відслідковує ваші дзвінки

Facebook потрапив у халепу в березні 2018. Він записував дзвінки усіх користувачів Android смартфонів. Коли новини про скандал із Cambridge Analytica вирвався на огляд усього світу, то люди почали бойкотувати дану соцмережу. Багато з них почали видаляти власні акаунти із Facebook та закликати інших до цього ж. Вони розцінювали такі дії як інформаційний тероризм. Всесвітньо відома корпорація мала абсолютно усю інформацію стосовно того з ким ви контактували, як довго розмовляли та які саме СМС повідомлення було вами написано. Адміністрація Facebook наголошувала на тому, що вони не використовували це в корисливих цілях. Думаю, що зважаючи на масштаб скандалу люди з Facebook м’яко кажучи брешуть. До слова, існує компанія Pudding Media. Вона має онлайн сервіс дуже схожий по функціоналу на Skype та не приховує, що продає персональні дані власних клієнтів.

AccuWeather продає дані місцеперебування власних клієнтів

3) AccuWeather продає дані місцеперебування власних клієнтів

AccuWeather попав у вирву масштабного скандалу у серпні 2017го. Їх було викрито у тому, що вони продавали дані про місцезнаходження власних клієнтів без їхнього на те дозволу. До речі поступає інформація, що вони це роблять і по сьогоднішній день. Їхній мобільний додаток потайки записує персональну інформацію власних користувачів. Цей додаток не тільки відслідковує місто в якому ви знаходитесь. Він записує навіть те де саме ви знаходитесь у місті. Будь то прогулянка із домашнім улюбленцем в найближчому парку або ж посиденьки із друзями на даху багатоповерхівки. Маючи даний сервіс на смартфоні ви автоматично “зливаєте” власні дані третім особам. Це може звучати дивно, але він записує дані клієнтів навіть тоді коли в налаштуваннях смартфона вимкнуто передачу данних про геолокацію. AccuWeather продавав, а може і продає по теперішній день ваші персональні дані зацікавленим рекламодавцям. Це дозволяло пропонувати людям більш оптимізовані рекламні оголошення.

Сотні мобільних додатків потайки записують ваші дані

2) Сотні мобільних додатків потайки записують ваші дані

Існують сотні мобільних додатків, які таємно від вас використовують мікрофон вашого смартфону, щоб потайки записувати усе що робиться навколо вас. Більшість із них вокористовують програму зроблену компанією Alphonso. Ця програма працює таким чином, що мікрофон вашого смартфону функціонує навіть тоді, коли сама програма закрита. Дана программа може до прикладу записувати вашу реакцію на телевізійну рекламу піцци. Вона аналізує вашу реакцію і те чи реклама подіяла на вас і ви вирішили купити цю піццу. Схоже на шпигунський бойовик але все це правда і одна з таких програм саме зараз встановлена на вашому смартфоні. Технічно программа не робить нічого поганого. Вона запитує ваш дозвіл на запис тих чи інших даних. По закону до цього не придерешся. Але зазвичай ці дозволи приховані десь глибоко в налаштуваннях приватності і більшість користувачів просто цього не помічають. Це досить цікаві рішення та воно неприпустиме для тих хто турбується про власну приватність.

Facebook використовує цікаві рішення щоб потайки записувати ваші дані

1) Facebook використовує цікаві рішення щоб потайки записувати ваші дані.

Навіть якщо ви ніколи не використовували Фейсбук, він всеодно стежить за кожною вашою дією в інтернеті. Він має дані буквально про кожну дрібницю яку ви шукали в інтернеті. Якже йому це вдається? Все дуже просто. Розробники Фейсбук застосували досить неординарні але цікаві рішення. Вам мабуть цікаво, які ж саме? Майже на кожному сайті є секретна кнопка “лайк” від Фейсбук. Програмісти даної корпорації додали на в код кнопок “лайк” та “поділитись” секретний код який дозволяє стежити за вами та записувати ваші дані. Вам навіть не потрібно клікати на дані кнопки, щоб Фейсбук отримував дані про ваші дії в інтернеті. Всеодно відвідавши той чи інший сайт з цими кнопками, ваші персональні будуть записані та передані на обробку в штаб квартиру даної корпорації. Можете повірити, що вони слідкують за вашими коментарями, запитами, покупками та іншою чуттєвою для багатьох людей інформацією. І знаєте, що ж саме страшне в цій історії? Ви не зможете протиставити цій компанії абсолютно нічого і вони всеодно будуть слідкувати за вами.

Facebook Comments
Цікаві рішення які застосовують компанії, щоб потайки збирати наші персональні дані
Догори